Hliníkové dvere VISION GLASS

Vchodové hliníkové dvere Vision Glass na mieru: Všetko na jednom mieste

Hliníkové dvere so sklenenou výplňou Vision Glass, to je exkluzívna séria originálnych vchodových dverí , pri ktorej sa kalené sklo s farebne podstrieknutou alebo digitálne tlačenou grafikou, prípadne pieskovaním vkladá do hliníkového rámu. Je to nadčasový ekologický produkt s perfektnými tepelno-izolačnými vlastnosťami.

hliníkové dvere a dverné výplne vision glass. ekologický produkt. izolačné trojsklo

10 dôvodov prečo kúpiť hliníkové dvere Vision Glass

 1. Bezpečné a elegantné
 2. Bezpečnostné sklá z interiéru aj exteriéru (VSG 33.1, 44.2, 44.4 ; ESG 6mm)
 3. Ideálne riešenie pre nízkoenergetické a pasívne domy
 4. Minimálna tepelná rozťažnosť vďaka sklu
 5. Plnené argónom pre zlepšenie tepelno-izolačných vlastností
 6. Bez nalepovaných, vkladaných alebo vystupujúcich prvkov, kde by sa mohla usádzať špina alebo mastnota
 7. Prakticky nulová náročnosť na údržbu vďaka jednému kusu skla
 8. Ideálne pre rodiny so psom alebo inými zvieratami, pretože na skle je vidno škrabance iba minimálne
 9. Možnosť vyhotovenia ako jednostranné prekryté krídlo
 10. 96% materiálov použitých pri výrobe je recyklovateľných
ČO JE TO PIESKOVANIE?

Je to proces, pri ktorom je sklo vystavené prúdu vzduchu s drobnými časticami kremičitého piesku pod tlakom. Vtedy sa sklo stáva nepriehľadným a získava “mliečny” nádych.

ČO JE TO DIGITÁLNA TLAČ / FAREBNÝ NÁSTREK?

Digitálna tlač umožňuje aplikáciu aj zložitých grafických vzorov alebo fotiek vo vysokej kvalite priamo na sklo, čo otvára nekonečné možnosti fantázii a kreativite. Na graficky menej náročné vzory používame farebný nástrek.

PREČO JE CELOSKLENENÁ VÝPLŇ VISION GLASS PLNENÁ ARGÓNOM?

Argón je netoxický plyn, ktorý zvyšuje tepelné a zvukovo-izolačné vlastnosti celosklenenej výplne. Používa sa na vyplnenie vzduchovej medzery medzi sklami. Menej hluku, viac tepla a teda nižšie účty za kúrenie.

AKÝ JE ROZDIEL MEDZI DVOJSKLOM A TROJSKLOM?

Izlolačné dvojsklo sa dnes prevažne používa už len v starších panelákových bytoch alebo nebytových či skladových priestoroch. Výhodou dvojskla je nízka cena a nevýhodou sú vyššie tepelné straty. Izolačné trojsklo sa používa hlavne pri rekonštrukciách, novostavbách, nízkoenergetických a pasívnych domoch. Celosklenená výplň s trojsklom má tak vyššiu tepelno-izolačnú schopnosť, menej sa rosí, lepšie izoluje zvuk a je bezpečnejšia. Použitím trojskla získate až o 45% viac tepla a nižšie účty za vykurovanie!

A ČO NA TO ŽIVOTNÉ PROSTREDIE?

Kúpou celosklenenej výplne šetríte aj životé prostedie, kedže 96% materiálov použitých pri ich výrobe je plne recyklovateľných.

Hliníkové dvere Vision Glass SAND
Štruktúra výplne – pieskovaná.

PRÍKLADY HLINÍKOVÝCH DVERÍ S VÝPLŇOU VISION GLASS SAND:

sklenené dvere pieskované alebo celosklenená výplň pieskovaná - štruktúra dvojsklo a trojsklo

DVOJSKLO

Z exteriérovej strany je použité sklo 33.1 CONNEX
Z interiérovej strany je použité sklo 33.1 PLANITHERM XN

U = 1,1 W/(m²K) plnené argónom
Hrúbka výplne je 28 mm

TROJSKLO

Z exteriérovej strany je použité sklo 33.1 PLANITHERM XN
Z vnútornej strany je použité sklo FLOAT
Z interiérovej strany je použité sklo 33.1 PLANITHERM XN

U = 0,6 W/(m²K) plnené argónom
Hrúbka výplne je 48 mm

Hliníkové dvere Vision Glass DIGITAL
Štruktúra výplne – digitálne tlačená a striekaná.

PRÍKLADY HLINÍKOVÝCH DVERÍ S VÝPLŇOU VISION GLASS DIGITAL:

sklenené dvere striekané / digitálne tlačené alebo celosklenená výplň digitálne tlačená / striekaná - štruktúra dvojsklo a trojsklo

DVOJSKLO

Z exteriérovej strany je použité sklo 33.1 PLANITHERM XN
Z interiérovej strany je použité sklo ESG MATELUX

U = 1,1 W/(m²K) plnené argónom
Hrúbka výplne je 28 mm

TROJSKLO

Z exteriérovej strany je použité sklo 33.1 PLANITHERM XN
Z vnútornej strany je použité sklo ESG MATELUX
Z interiérovej strany je použité sklo 33.1 PLANITHERM XN

U = 0,6 W/(m²K) plnené argónom
Hrúbka výplne je 50 mm

Technické informácie a vysvetlivky

TEPELNO-IZOLAČNÉ VLASTNOSTI MATERIÁLU: ČO VYJADRUJE HODNOTA U=0,6 ALEBO U=1,1?

Tepelné a izolačné vlastnosti spĺňajú všetky požadované normy a predpisy. Súčiniteľ prestupu tepla U pri celosklenených výplniach dosahuje hodnotu od 1,1 W/(m²K) až do 0,6 W/(m²K) čo znamená, že toľko wattov tepla prejde konštrukciou o ploche 1m² pri rozdiele teplôt 1 kelvin) v závislosti od prevedenia s izolačným dvojsklom alebo trojsklom. Čím nižšia je hodnota U, tým lepšie materiál tepelne izoluje. Hliníkové dvere Vision Glass v prevedení s trojsklom sú jednoznačným víťazom.

AKÉ SKLO JE FLOAT?

FLOAT je základné číre sklo.

AKÉ SKLO JE 33.1 CONNEX a 33.1 PLANITHERM XN?

Je to bezpečnostné sklo, ktoré sa vyrába plošným lepením dvoch vrstiev číreho skla so špeciálnou fóliou. Ak dôjde k rozbitiu skla, črepy sa prilepia na fóliu a tým sa zníži prípadné zranenie osôb. Sklo má farebne neutrálny vzhľad a nízku svetelnú reflexiu. Má vysokú svetelnú priepustnosť (až 83%), zvyšuje pocit pohodlia a znižuje potrebu umelého osvetlenia. Znižuje spotrebu energie a náklady na kúrenie. Rozdiel v názvoch skla je spôsobený iným označením rôznych výrobcov.

AKÉ SKLO JE MATELUX / SATINATO?

Je to mliečne sklo, ktoré má saténový povrch a neutrálne priesvitný vzhľad. Vzniká leptaním, jemne filtruje svetlo, uhladzuje obrysy a vytvára príjemné siluety.

ČO JE TO ESG (KALENÉ) SKLO?

Znamená to, že sklo bolo tepelne upravené (kalené) z dôvodu zvýšenia jeho pevnosti, tuhosti a bezpečnosti. Kalené sklo je po mechanickej stránke až 5 krát silnejšie v porovnaní s normálnym sklom a preto sa bežne používa napríklad v automobilovom priemysle, letectve alebo stavebníctve.

ČO JE TO SUPER SPACER?

Je to dištančný rámik, ktorý znižuje únik tepla na okraji skla, eliminuje jav zrážania vodnej pary, znižuje tvorbu plesní a húb a znižuje pravdepodobnosť prasknutia skla z dôvodu pnutia vďaka zvýšenej flexibilite oproti hliníkovým dištančným rámikom.

Prekryté krídlo pre hliníkové dvere Vision Glass SAND alebo DIGITAL
Estetické riešenie.

Pri tomto riešení celé krídlo z exteriérovej strany prekrýva rám hliníkových dverí a tak dvere pôsobia ako jeden celok. Na druhej strane dverná výplň je vložená do profilu a nelícuje s ním. Tento obrázok je iba ilustračný a slúži na pochopenie vizuálneho rozdielu medzi dvernou výplňou a prekrytým krídlom.

Prekryté krídlo Vision Glass
TRADIČNÉ VCHODOVÉ DVERE

Rám a výplň dverného krídla tvoria od výroby homogénny celok, zárubňa a prah sa vyrábajú samostatne.

PROFILOVÝ DVERNÝ SYSTÉM

Zárubňa, prah a rám sa vyrábajú spolu a tvoria dverný systém, do ktorého sa vloží samostatne vyrobená dverná výplň alebo prekryté krídlo.

Profilový dverný systém a prekryté krídlo
ČO SÚ DVERE A ČO JE DVERNÁ VÝPLŇ?

Za kompletné vchodové dvere sa považuje dverná výplň, ktorá je osadená v ráme. Rám môže byť napr. plastový (plastové dvere), drevený (drevené dvere) alebo hliníkový (hliníkové dvere). Čiže hliníkové dvere ako celok obsahujú dvernú výplň osadenú v hliníkovom ráme. Dverná výplň je to, čo vypĺňa rám. My v LUGLASS vyrábame celosklenené výplne Vision Glass a sklo-hliníkové výplne Evolution, ktoré inštalujeme do hliníkového rámu. To znamená, že v našej ponuke nájdete iba hliníkové vchodové dvere s výplňami Vision Glass alebo Evolution.

HLINÍKOVÉ DVERE VISION GLASS

Slovné spojenie hliníkové dvere Vision Glass znamená, že hovoríme o celosklenenej výplni Vision Glass osadenej do hliníkového rámu, ktorý spolu s výplňou tvorí kompletné vchodové dvere. Pre hliníkové dvere Vision Glass si môžete vybrať buď pieskovanú výplň alebo grafickú výplň (digitálne tlačenú / farebne striekanú). Obe ponúkame vo vyhotovení s izolačným dvojsklom alebo trojsklom. Všetko o technických informáciách hliníkového rámu a výplne Vision Glass, vrátane grafických nákresov, štruktúry a vysvetliviek sa dozviete v tomto článku.

Hliníkový rám MB-70HI
Štruktúra profilu.

MB-70HI
Pre dverné výplne a prekryté krídla Vision Glass

Hliníkové dvere pre dverné krídlo MB-70HI

VÝHODY HLINÍKOVÉHO RÁMU MB-70HI
 • Hliníkové dvere MB-70HI sa vďaka špeciálnym izolačným vložkám, tesneniu z dvojzložkového (pevného a bunkového) syntetického kaučuku EPDM a prerušenému tepelnému mostu vyznačujú vysokým stupňom tepelnej izolácie.
 • Hliníkové dvere vyrobené v tomto systéme sú vynikajúcim riešením aj pre energeticky úsporné stavby.
 • Vysoko kvalitné kovanie použite v hliníkových dverách spolu s trojbodovým hákovým zámkom zvyšuje bezpečnosť dverí.
 • Farbu hliníkových dverí je možné vybrať zo širokej palety RAL
 • Pevnosť profilov umožňuje výrobu rámu pre krídlo s nosnosťou až do 120kg
 • Prestup tepla hliníkového rámu pre krídlo je 1,0 W/(m²K)

Ako správne vyplniť objednávkový formulár?
Extra produkty a služby.

AKÝ JE CELÝ POSTUP OD OBJEDNÁVKY PO MONTÁŽ?

Postup je veľmi jednoduchý. Vyberiete si vzor a typ my vám spravíme cenovú ponuku na mieru spolu s grafickým návrhom. Následne po odsúhlasení cenovej ponuky a zaplatení zálohy 50% vám prídeme dvere zamerať a objednávku zadáme do výroby. Dohodneme sa na termíne montáže a nové dvere vám osobne dovezieme. Dopravu ponúkame zadarmo a montáže realizujeme po celom Slovensku.

AKO SPRÁVNE VYPLNIŤ OBJEDNÁVKOVÝ FORMULÁR PRE DVERNÚ VÝPLŇ?

Cena, ktorá sa vám zobrazí po kliknutí na produkt z kategórie Vision Glass je základná cena za dvernú výplň s rozmerom do 900 x 2100mm. Príplatok je za nadrozmer a za izolačné trojsklo. Po kliknutí na otázniky v objednávkovom formulári sa zobrazia bubliny s informačným textom ku jednotlivým položkám.

AKO SPRÁVNE VYPLNIŤ ŽIADOSŤ O CENOVÚ PONUKU NA MIERU PRE KOMPLETNÉ DVERE?

Z dôvodu komplexného naceňovania kompletných dverí vám musíme vypracovať cenovú ponuku na mieru. Aby sme dvere správne nacenili, musíme poznať veľkosť vášho stavebného otvoru. Zvyšok formuláru je totožný s objednávkovým formulárom pre dvernú výplň. Ak aj napriek tomu máte akékoľvek otázky, napíšte nám cez kontaktný formulár.

CHCEM SI OBJEDNAŤ HLINÍKOVÉ DVERE SO SVETLÍKOM

Bez problémov. V objednávkovom formulári zaškrtnite, že máte záujem o svetlík a my vás následne kontaktujeme ohľadom ceny, možností a grafického návrhu. Zaškrtnutím tohto políčka sa nezaväzujete k objednávke svetlíka. Znamená to len, že ste prejavili záujem dozvedieť sa viac a všetko ostatné je len na našej vzájomnej dohode. Alebo nám napíšte cez kontaktný formulár.

CHCEM PROFESIONÁLNU MONTÁŽ

Máte záujem o profesionálnu montáž produktu podľa technických noriem STN? Zaškrtnite políčko s názvom montáž v objednávkovom formulári a my vás budeme kontaktovať. Cena, podmienky a náročnosť montáže sú predmetom dohody po objednaní tovaru. Zaškrtnutím tohto políčka sa nezaväzujete k objednávke montáže. Kontaktujeme vás a na všetkom sa dohodneme.

Obchodné podmienky

DVERE DO 5 TÝŽDŇOV A 5 ROČNÁ ZÁRUKA

Všetky hliníkové dvere so sklo-hliníkovou dvernou výplňou Evolution sú produkty vyrábané presne na mieru pre každého zákazníka. Dodacia lehota je do 5 týždňov a záruka na tento tovar je až 5 rokov.

DOPRAVA ZDARMA!

Tovar vám vieme doručiť buď kuriérskou službou zadarmo v rámci celého Slovenska alebo si ho môžete vyzdvihnúť osobne v našom showroome BENEDOOR v Považskej Bystrici.

JEDNODUCHÁ A BEZPEČNÁ PLATBA

Za tovar môžete zaplatiť bankovým prevodom alebo v hotovosti pri zaslaní tovaru na dobierku.

Navštívte nás v Považskej Bystrici!

BENEDOOR
Centrum 1746/265
Považská Bystrica 017 01
Obchodné centrum BREL

Otváracie hodiny
Po-Pi 9:00-17:00 ; So: 9:00-12:00

Benedoor showroom pre vchodové hliníkové dvere
NAŠA MATERSKÁ FIRMA

Značku LUGLASS vlastní firma KN, s.r.o., ktorá určuje trend na trhu v oblasti dverných výplní, podkladových profilov a produktov zo skla. Pre viac informácií navštívte www.knplast.sk