FAQ

Často kladené otázky

Prečo Luglass?

Luglass je dynamická značka, za ktorou stoja ľudia s viac ako 25 ročnými skúsenosťami. Spája nás nadšenie pre výrobu kvalitných a technicky vyladených dverí. Našim zámerom je dosiahnúť harmóniu prirodzenej funkčnosti a nadčasového dizajnu. Veď predsa v jednoduchosti je krása.

Vysvetlenie značky: Luglass je skratka anglických slov Luxury Glass. Okrem klasických hliníkových dverí sa špecializujeme na dvere s luxusnými dekoráciami z tvrdeného skla. Logo preto zobrazuje 3 kusy skla, ktorých farba sa mení podľa dopadajúceho svetla. Na týchto sklách sú písmená LU, skratka pre luxus, ktoré zároveň predstavujú možnosti úpravy skla – pieskovanie, striekanie alebo grafická tlač.

História: Naša materská firma KN, s.r.o. vznikla v roku 1993 a ako výrobná proexportná veľkoobchodná firma vyrába už dlhé roky dverné výplne najmä pre západný trh. V roku 2017 sme založili značku Luglass a vytvorili eshop, aby sme naše výrobné a technické know-how priniesli vo forme prémiových hliníkových vchodových dverí aj koncovým zákazníkom na Slovensku.

Čo potrebujete na vytvorenie cenovej ponuky?

1. Miesto realizácie
2. Rozmery stavebného otvoru od múru po múr
3. Model dverí
4. Farbu dverí

Všetky ostatné detaily sa doladia po vytvorení prvotnej cenovej ponuky.

Aký je postup v prípade objednávky?

1. Vystavíme Vám zálohovú faktúru na 70% ceny vchodových dverí. Zvyšok sa platí po úspešnej realizácii.
2. Dohodneme sa na termíne zamerania stavebného otvoru. Zameranie realizujeme do 1 týždňa.
3. Pripravíme grafickú vizualizáciu Vašich budúcich dverí na mieru.
4. Po odsúhlasení vizualizácie a uhradení zálohovej faktúry idú dvere do výroby. Výroba trvá 8-16 týždňov.
5. Pred ukončením výroby sa dohodneme na termíne montáže. Dvere Vám namontujeme v priebehu jedného dňa.

Prídete dvere aj zamerať?

Áno. Po odsúhlasení cenovej ponuky a zaplatení zálohovej faktúry príde náš montážnik presne zamerať stavebný otvor a zároveň poskytne technické konzultácie ohľadom montáže.

Robíte aj demontáž starých dverí?

Áno. Pri rekonštrukcii je ale dôležité si uvedomiť, že nikdy nikto nevie dopredu odhadnúť, ako bude demontáž starých dverí prebiehať. Treba počítať s tým, že sa môže napr. poškodiť dlažba alebo popraskať fasáda. Preto je dobré myslieť dopredu už pri samotnej stavbe a odložiť si pár kusov dlažby alebo fasádnu farbu do zálohy pre potreby prípadnej rekonštrukcie.

Robíte aj murárske práce?

Nie je to súčasťou cenovej ponuky. Počas zamerania je možné dohodnúť sa s montážnikom na úpravách ostenia dverí (špalety) alebo iných prácach. Podmienkou je, že v prípade rekonštrukcie musí byť demontáž dverí vykonaná našou firmou.

Akú záruku poskytujete?

5 rokov na fyzikálne vlastnosti profilu a dvernej výplne v prípade, že bola montáž realizovaná našou firmou. Inak 2 roky.
2 roky na plnú funkčnosť príslušenstva pri riadnom zaobchádzaní a bežnej údržbe.
2 roky na plnú funkčnosť a fyzikálne vlastnosti kovania.
Na prasknuté alebo rozbité sklo sa reklamácia nevzťahuje.

Zabezpečujete aj odvoz a likvidáciu odpadu?

Áno. Postaráme sa aj o odvoz a likvidáciu odpadu, ktorý vznikol počas demontáže starých dverí.

Môžem si vchodové dvere namontovať sám?

Áno. Jediný rozdiel je, že ak montáž nebude realizovaná našou firmou, záruka na hliníkový rám a dvernú výplň sa skracuje z 5 rokov na 2 roky. Pri individuálnej montáži je tiež potrebné, aby ste nám poskytli presné výrobné rozmery dverí.

Ktoré dvere sú vhodné pre dom v energetickej triede A0?

Stavba, ktorej žiadosť o vydanie stavebného povolenia bude podaná po 1.1.2021, bude už musieť splniť kritériá triedy A0, teda domu so spotrebou energie do 54 kWh/m2 za rok. Pre vchodové dvere v ponuke Luglass to znamená nutné použitie hliníkového profilu Aluprof MB-86SI s dvernou výplňou 48 mm, resp. izolačného trojskla. Montáž je následne odporúčané realizovať pomocou podkladového profilu na prerušenie teplených mostov a parotesných pások, ktoré zabraňujú prenikaniu vlhkosti dnu, ale umožňujú jej prenikanie von.

Ktoré dvere sú vhodné pre pasívny dom?

Pre pasívne domy odporúčame hliníkový profil Aluprof MB-104 PASSIVE s dvernou výplňou 60 mm, resp. izolačné trojsklo plnené agrónom. Montáž sa následne musí realizovať pomocou podkladového profilu na prerušenie teplených mostov a parotesných pások, ktoré zabraňujú prenikaniu vlhkosti dnu, ale umožňujú jej prenikanie von.

Robíte aj plastové dvere?

Nie. Špecializujeme sa iba na hliníkové dvere.

Robíte dvere vo farbe zlatý dub?

Nie. Zlatý dub totiž nie je farba, ale dekoračná fólia, ktorá sa laminuje na plastové dvere. Hliníkové dvere nepoužívajú dekoračné fólie, pretože farba sa na hliník aplikuje technológiou práškového lakovania. Jedinou výnimkou sú Prestížne dvere, pri ktorých používame špeciálne drevodekory, ktoré sú vhodné aj pre hliníkové dvere. Výber drevodekorov je ale obmedzený iba na 4 druhy.

Prestížne dvere - drevodekory