Aké sú výhody hliníkových dverí?

V dnešnej dobe je nevyhnutné udržiavať naše domácnosti v bezpečí. Jedným zo spôsobov, ako môžeme zvýšiť bezpečnosť nášho rodinného domu je zaobstarať si vchodové dvere vyrobené z pevných a odolných materiálov. Trendy v tejto oblasti naznačujú stúpajúci záujem ľudí o riešenia s hliníkovými dverami do domu. Hliník sa stáva populárnejším ako drevo a odhaduje sa, že v najbližších rokoch bude konkurovať aj plastovým dverám v počte zrealizovaných montáží. Iste tomu dopomôžu aj nariadenia EÚ a potreby spĺňať prísne tepelno-izolačné normy pri výstavbe nízkoenergetických ekologických domov. Ak máte dilemu, ktorý materiál si pre svoje vchodové dvere vybrať, možno vám pomôže nasledovný zoznam. Spísali sme všetky hlavné výhody hliníkových dverí:

Čo treba vedieť o hliníkových dverách pri výbere vchodových dverí?

Čo treba vedieť o hliníkových dverách pri výbere vchodových dverí?

1. Hliníkové dvere sú robené na mieru pre váš stavebný otvor

Rozmery a dizajn dverí patria k najdôležitejším vlastnostiam, ktoré väčšina ľudí berie do úvahy pri výbere vchodových dverí do rodinného domu. Je nesmierne dôležité zvoliť si rozmer vstupných dverí, ktoré dokonale zapadajú do priestoru, v ktorom sa budú montovať. Medzi výhody hliníkových dverí patrí aj fakt, že nemajú štandardné rozmery a vyrábajú sa presne na mieru pre konkrétne rozmery stavebného otvoru. Takto získate hliníkové vchodové dvere, ktoré budú dokonale vyhovovať vašim potrebám.

2. Bezpečné a odolné dvere s minimálnou údržbou

Druhým hlavným dôvodom, prečo čoraz viac majiteľov domov investuje do hliníkových dverí je fakt, že hliník je veľmi odolný a dokáže vydržať aj extrémne počasie. Drevené alebo plastové dvere časom podliehajú deformáciám, prehýbajú sa a je tak ohrozená ich mechanická funkčnosť. Schopnosť odolávať poveternostným vplyvom pomáha izolovať váš domov, čo zase pomáha znižovať náklady na vykurovanie a chladenie interiéru.

Hliník mimoriadne dobre zvláda vlhkosť, dážď aj priame slnečné svetlo. Nedeformuje sa, nepraská, nebledne na slnku a nehrdzavie. Hliník je ohňuvzdorný do 660°C a pri horení neuvoľňuje žiadne toxické výrapy. Je tiež UV odolný a prakticky nevyžaduje údržbu. Stačí ho iba z času na čas dobre umyť, aby opäť vyzeral ako nový.

Hliníkové dvere ponúkajú veľmi vysokú úroveň bezpečnosti vďaka svojej odolnej a pevnej konštrukcii, aby odolali akýmkoľvek nežiadúcim návštevníkom. Používame špičkové materiály a bezpečnostné trojbodové uzamykacie mechanizmy na úplné zaistenie vašich hliníkových dverí. Okrem iného, riešenie s výplňou prekrývajúcou krídlo je bezpečnejšie a výrazne náročnejšie na prekonanie vlámaním v porovnaní s vloženou dvernou výplňou.

3. Výborná tepelná a zvuková izolácia

Často sa hovorí, že hliníkové dvere majú nedostatky, pokiaľ ide o tepelnú alebo zvukovú izoláciu – je to ale mýtus. Pokrok v technológii a neustály výskum viedli k vytvoreniu hliníkových rámov s veľmi vysokou izoláciou. Hliníkové rámy vystužené špeciálnymi izolačnými prvkami ponúkajú vysokú úroveň tepelnej ochrany, vhodnej aj pre nízkoenergetické domy.

Okrem toho vďaka použitiu nových moderných tesnení efektívne zvládajú aj studené nárazové severné vetry, pričom nehrozí nebezpečenstvo prefukovania. Taktiež samotný hliník vďaka svojej povrchovej úprave odráža slnečné žiarenie a znižuje tak teplo absorbované rámom počas horúcich letných dní, vďaka čomu sa interiér domu neprehrieva.

4. Farby dverí, ktoré neblednú a špičková povrchová úprava

Ak sa obávate, že montáž hliníkových dverí vo vašej domácnosti nebude ideálna z estetického hľadiska, mýlite sa. Možno vás prekvapí, že hliníkové dvere sa dajú prispôsobiť tak, aby dokonale ladili s farebnou schémou vášho domu. Výber farby pre hliníkové dvere je prakticky neobmedzený a vybrať si môžete ktorúkoľvek farbu z palety RAL, čo je európsky štandard pre stupnicu farebných odtieňov.

Hliník má hladký povrch lakovaný práškovou farbou, čo znamená, že ho nie je potrebné nijako maľovať ani lakovať, pretože povrchová úprava z výroby ponúka vynikajúcu odolnosť a dlhú životnosť.

5. Štíhly a elegantný dizajn hliníkových dverí

Otvorené panoramatické výhľady sa v rýchlo rastúcom svete stávajú čoraz vyhľadávanejšou požiadavkou. Práve to vám môžu ponúknuť veľké hliníkové dvere alebo okná. Platí to najmä v prípade, že máte to šťastie a vlastníte nehnuteľnosť na pokojnom mieste mimo preľudnených mestských častí. Na rozdiel od drevených a plastových dverí, ktoré majú tendenciu byť robustné a kvôli svojej objemnej povahe obmedzujú vo výhľade, hliníkové dvere a okná sú podstatne tenšie, takže ponúkajú skvelý výhľad na okolie s minimálnym obmedzením.

Kvôli pevnosti hliníka ako materiálu stačí na uchopenie dvernej výplne alebo skla aj užší profil. Jeho pevnosť tiež umožňuje realizáciu oveľa väčších dverí a okien, ktoré maximalizujú plochu tak, aby umožnili čo najlepší výhľad. To všetko pri nižšej hmotnosti hliníka. Výsledkom je dizajn, ktorý je štíhlejší, má tenšie línie a celkovo pôsobí elegantnejšie. Menej je niekedy viac.

6. Hliník je ekologický materiál

Hliník je 100% recyklovateľný bez straty kvality, čo výrazne znižuje celkovú uhlíkovú stopu pri výrobe hliníkových dverí alebo okien. Recyklácia hliníka si v skutočnosti vyžaduje iba 5% pôvodnej spotrebovanej energie na jeho výrobu, čím sa stáva jedným z najekologickejších materiálov v stavebníctve. Hliníkové dvere a okná ponúkajú najdlhšiu životnosť, čo ešte ďalej znižuje ich už aj tak nízku uhlíkovú stopu.

Výberom hliníkových dverí pre váš rodinný dom si môžete okrem iných výhod vychutnať aj skvelú funkčnosť, bezpečnosť a estetickosť s pocitom, že ste spravili správnu voľbu aj vzhľadom na životné prostredie. Dvere sú kritickou súčasťou každého domu a preto vždy je múdre hľadať najlepšiu možnú alternatívu, na ktorú sa budete môcť spoľahnúť po dlhé roky.

Spoznajte výhody hliníkových dverí u nás na predajni BENEDOOR v Považskej Bystrici – stačí sa iba opýtať. Zameranie a grafický návrh ponúkame zadarmo. Záruka je 5 rokov a dodacia doba už od 5 týždňov. Montáže realizujeme po celom Slovensku.

Drevené, plastové alebo hliníkové – neviete sa rozhodnúť, aké dvere kúpiť?
Spísali sme sprievodcu výberom vchodových dverí.