Luxusné dvere

Luxusné hliníkové vchodové dvere: Technické informácie

Luxusné vchodové hliníkové dvere sú vyrobené z kvalitných materiálov s detailným spracovaním a so zmyslom pre eleganciu. Hliníkové profily s prerušeným tepelným mostom a vysokou odolnosťou ochránia váš dom pred neželanými návštevníkmi alebo zlým počasím.

Sklo-hliníkové dverné výplne sú definované čistou líniou jediného kusu skla, jednoduchou a účelnou eleganciou, nadčasovým vzhľadom a luxusným dizajnom. Spolu s hliníkovým rámom tvoria jeden produkt, ktorý je ako celok vizuálne a funkčne dokonalý.

Hliníkový profil vchodových dverí
MB-86SI alebo MB-104

MB-86SI vyhlásenie o parametroch (PDF)
MB-104 vyhlásenie o parametroch (PDF)
MB-104 pasívny certifikát (PDF)

Aluprof MB-86SI: Vhodné pre vchodové dvere štandardných aj neštandardných rozmerov, so svetlíkmi alebo bez a to aj vo veľmi náročných poveternostných podmienkach. Tento profil dodávame vo všetkých farbách RAL. Profil má výborné tesniace vlastnosti vďaka využitiu tesnení z dvojzložkového syntetického kaučuku, ktorý zaručuje odolnosť voči starnutiu počas dlhoročného používania. MB-86SI má vylepšené tepelno-izolačné vlastnosti vďaka využitiu dodatkovej komory. Vysoká pevnosť profilu umožňuje výrobu rámu pre krídlo s nosnosťou až do 200kg. Stavebná hĺbka profilu je 77 mm. Prestup tepla hliníkového rámu pre krídlo je 0,92 W/(m²K).

Aluprof MB-104: Vhodné pre pasívne rodinné domy a nadrozmerné dvere. Stavebná hĺbka profilu je 95 mm. Prestup tepla hliníkového rámu pre krídlo je 0,53 W/(m²K).

Prekryté krídlo: Miera bezpečnosti sa dá zvýšiť prekrytím dverného krídla (predsadením dvernej výplne) – vtedy sklo prekrýva celé krídlo dverí a aj dverného rámu. Rám je skrytý a dvere tak tvoria jeden celok. Je to riešenie, ktoré je v porovnaní so štandardnou dvernou výplňou výrazne náročnejšie na prekonanie vlámaním a zároveň esteticky príťažlivejšie. Prečítajte si viac o výhodách prekrytého krídla.

Hliníkový profil vchodových dverí so sklo-hliníkovou dvernou výplňou - Luxusné dvere

Dverná výplň do hliníkového profilu
48 mm alebo 60 mm

Vyhlásenie o parametroch (PDF)

48 mm: Dverná výplň sa skladá z jedného kusu kaleného skla z exteriéru a jedného kusu hliníka z interiéru. Kalené sklo je až 5-násobne odolnejšie voči rozbitiu oproti normálnemu sklu a zároveň chráni dizajnový vzor pred poškodením. Priestor medzi kaleným sklom a hliníkom vypĺňa izolačná vrstva a kaučuk. Kaučuk zabraňuje dilatácii a zároveň ponúka výborné izolačné vlastnosti, minimálnu nasiakavosť vody, vysokú odolnosťou proti pôsobeniu ozónu a poveternostným podmienkam. Táto štruktúra navyše obsahuje extrudovaný polystyrén “Plus” s vylepšenými termoizolačnými vlastnosťami. Prestup tepla pri 48 mm štruktúre dvernej výplne je 0,62 W/(m²K).

60 mm: Vhodné pre pasívne rodinné domy a hliníkový profil MB-104. Prestup tepla pri 60 mm štruktúre dvernej výplne je 0,49 W/(m²K).

Presklenie: Pri modeloch s presklením používame vždy izolačné trojsklo s možnosťou zvoliť si typ stredového skla (číre, mliečne, zrkadlové alebo ornamentálne). Na požiadanie vieme osadiť aj bezpečnostné sklá alebo priestor medzi sklami vyplniť netoxickým argónom na zlepšenie izolačných vlastností. Presklenie je vždy integrované pod exteriérovým kaleným sklom.

Dverná výplň je dostupná v 2 dizajnových prevedeniach

Sklo-hliník: Grafikcý vzor alebo farba RAL majú väčšiu optickú hĺbku a zaujmú svojim priestorovým dizajnom, keďže sa nachádzajú pod hrubým sklom.

Štruktúra sklo-hliníkovej dvernej výplne - Luxusné dvere

Sklo-hliník s antikorom: Grafikcý vzor, farba RAL a integrovaný antikor majú väčšiu optickú hĺbku a zaujmú svojim priestorovým dizajnom, keďže sa nachádzajú pod hrubým sklom. Antikor (nerez) je chránený pred poveternostnými vplyvmi, neusádza sa tam špina ani mastnota. Vždy bude vyzerať ako nový.

Štruktúra sklo-hliníkovej dvernej výplne s antikorom - Luxusné dvere

Ponuka luxusných vchodových dverí

Ponúkame zameranie stavebného otvoru a osadenie hliníkových vchodových dverí na PUR penu alebo paropásky (tzv. teplá montáž). Realizujeme aj demontáž starých dverí, ich odvoz a likvidáciu odpadu. Ak montáž realizuje Luglass, dostanete záruku 5 rokov. Bez montáže je záruka 2 roky. Montáže realizujeme po celom Slovensku. Doprava, technické poradenstvo a grafická vizualizácia budúcich dverí sú samozrejmosťou.

Drevené, plastové alebo hliníkové – neviete sa rozhodnúť, aké dvere kúpiť?
Spísali sme sprievodcu výberom vchodových dverí.