Luxusné dvere

Luxusné hliníkové vchodové dvere: Všetko na jednom mieste

Luxusné vchodové hliníkové dvere sú vyrobené z kvalitných materiálov s detailným spracovaním a so zmyslom pre eleganciu. Hliníkové profily s prerušeným tepelným mostom a vysokou odolnosťou ochránia váš dom pred neželanými návštevníkmi alebo zlým počasím.

Sklo-hliníkové dverné výplne sú definované čistou líniou jediného kusu skla, jednoduchou a účelnou eleganciou, nadčasovým vzhľadom a luxusným dizajnom. Spolu s hliníkovým rámom tvoria jeden produkt, ktorý je ako celok vizuálne a funkčne dokonalý.

11 dôvodov prečo ste si vybrali správne

 1. Pevné a odolné hliníkové dvere Aluprof MB-70HI alebo MB-86SI s bezpečnostným 3 alebo 5 bodovým hákovým zámkom.
 2. Vysoko kvalitné kovanie, bezúdržbové pánty a konštrukcia rámu s nosnosťou až do 120kg, resp. 200kg.
 3. Vysoká bezpečnosť dvernej výplne vďaka kalenému sklu z exteriéru, ktoré chráni dizajnový vzor pred poškodením.
 4. Integrované presklenie plnené argónom pre zlepšenie tepelno-izolačných a zvukových vlastností.
 5. Minimálna tepelná rozťažnosť vďaka sklu a dilatačnej štruktúre z kaučuku. Nulová náročnosť na údržbu.
 6. Ideálne pre nízkoenergetické domy a južne orientované fasády.
 7. Hliník má omnoho vyššiu mieru bezpečnosti, odolnosti a tiež dlhšiu životnosť ako plast alebo drevo.
 8. Hliník sa nedeformuje, nepraská, nebledne na slnku a nehrdzavie. Je UV odolný a nevyžaduje si údržbu.
 9. Hliník vďaka svojej povrchovej úprave odráža slnečné žiarenie a znižuje teplo absorbované rámom počas horúcich dní.
 10. Hliník je ohňuvzdorný do 660°C a pri horení neuvoľňuje žiadne toxické výpary.
 11. Hliník je 100% recyklovateľný bez straty kvality, čo výrazne znižuje celkovú uhlíkovú stopu.

Prečítajte si prečo je hliník ideálny na výrobu vchodových dverí alebo 5 dôvodov, prečo nekupovať lacné dvere.

Hliníkový profil vchodových dverí
MB-70HI alebo MB-86SI

Na stiahnutie – Vyhlásenie o parametroch (PDF)

Hliníkové profily dodávame v dvoch typoch: MB-70HI a MB-86SI.

Aluprof MB-70HI: Vhodné pre vchodové dvere štandardných rozmerov v nenáročných poveternostných podmienkach a bez svetlíkov. Tento profil dodávame iba vo farbách RAL 7016 (antracit) a RAL 9016 (biela). Pevnosť profilu umožňuje výrobu rámu pre krídlo s nosnosťou až do 120kg. Prestup tepla hliníkového rámu pre krídlo je 1,0 W/(m²K).

Aluprof MB-86SI: Vhodné pre vchodové dvere štandardných aj neštandardných rozmerov, so svetlíkmi alebo bez a to aj vo veľmi náročných poveternostných podmienkach. Tento profil dodávame vo všetkých farbách RAL. Profil má výborné tesniace vlastnosti vďaka využitiu tesnení z dvojzložkového syntetického kaučuku, ktorý zaručuje odolnosť voči starnutiu počas dlhoročného používania. MB-86SI má vylepšené tepelno-izolačné vlastnosti vďaka využitiu dodatkovej komory. Vysoká pevnosť profilu umožňuje výrobu rámu pre krídlo s nosnosťou až do 200kg. Prestup tepla hliníkového rámu pre krídlo je 0,9 W/(m²K).

Hliníkový profil vchodových dverí so sklo-hliníkovou dvernou výplňou - Luxusné dvere

Prekryté krídlo (predsadená dverná výplň)
Estetické a bezpečnostné riešenie s lepšou izoláciou

Miera bezpečnosti sa dá zvýšiť prekrytím dverného krídla (predsadením dvernej výplne) – vtedy hliníková dverná výplň prekrýva celé krídlo dverí. Dvere tak tvoria jeden celok. Je to riešenie, ktoré je v porovnaní so štandardnou dvernou výplňou výrazne náročnejšie na prekonanie vlámaním.

Štandardná dverná výplň sa vkladá do hliníkového rámu dverí (vypĺňa ho) a neprekrýva ho, čo znamená, že hliníkový rám je, z exteriérovej strany, priznaný. Nasledovné obrázky sú ilustračné. Slúžia na pochopenie vizuálneho rozdielu medzi dvernou výplňou a prekrytým krídlom:

Prekryté krídlo so sklo-hliníkovou dvernou výplňou - Luxusné dvere

Dverná výplň do hliníkového profilu
Sklo-hliník (48 mm TRD)

Na stiahnutie – Vyhlásenie o parametroch (PDF)

Sklo-hliník (48 mm TRD): Dverná výplň sa skladá z jedného kusu kaleného skla z exteriéru a jedného kusu hliníka z interiéru. Kalené sklo je odolné voči škrabancom a chráni dizajnový vzor pred poškodením. Priestor medzi sklom a hliníkom vypĺňa izolačná vrstva a kaučuk. Integrovaná vrstva kaučuku zabraňuje dilatácii a zároveň ponúka výborné izolačné vlastnosti (prestup tepla U=0,62), minimálnu nasiakavosť vody, vysokú odolnosťou proti pôsobeniu ozónu a poveternostným podmienkam. Táto štruktúra navyše obsahuje extrudovaný polystyrén “Plus” s vylepšenými termoizolačnými vlastnosťami.

Presklenie: Pri modeloch s presklením používame vždy izolačné trojsklo s možnosťou zvoliť si typ stredového skla (číre, mliečne, reflexné). Presklenie je vždy integrované pod exteriérový jeden kus kaleného skla.

Štruktúra sklo-hliníkovej dvernej výplne - Luxusné dvere

Dverná výplň do hliníkového profilu
Sklo-hliník s antikorom (48 mm TRD)

Na stiahnutie – Vyhlásenie o parametroch (PDF)

Sklo-hliník s antikorom (48 mm TRD): Dverná výplň sa skladá z jedného kusu kaleného skla z exteriéru pod ktorým je integrovaný antikor a jedného kusu hliníka z interiéru. Kalené sklo je odolné voči škrabancom a chráni dizajnový vzor pred poškodením. Priestor medzi sklom a hliníkom vypĺňa izolačná vrstva a kaučuk. Integrovaná vrstva kaučuku zabraňuje dilatácii a zároveň ponúka výborné izolačné vlastnosti (prestup tepla U=0,62), minimálnu nasiakavosť vody, vysokú odolnosťou proti pôsobeniu ozónu a poveternostným podmienkam. Táto štruktúra navyše obsahuje extrudovaný polystyrén “Plus” s vylepšenými termoizolačnými vlastnosťami.

Presklenie: Pri modeloch s presklením používame vždy izolačné trojsklo s možnosťou zvoliť si typ stredového skla (číre, mliečne, reflexné). Presklenie je vždy integrované pod exteriérový jeden kus kaleného skla.

Štruktúra sklo-hliníkovej dvernej výplne s antikorom - Luxusné dvere

Ponuka luxusných vchodových dverí

Ponúkame zameranie stavebného otvoru a osadenie hliníkových vchodových dverí na PUR penu alebo paropásky (tzv. teplá montáž). Realizujeme aj demontáž starých dverí, ich odvoz a likvidáciu odpadu. Ak je montáž realizovaná našou firmou, dostanete záruku 5 rokov na hliníkové dvere, dvernú výplň a montáž. Bez montáže je záruka 2 roky. Montáže realizujeme po celom Slovensku. Dopravu, technické poradenstvo a grafické vizualizácie ponúkame zadarmo.

Drevené, plastové alebo hliníkové – neviete sa rozhodnúť, aké dvere kúpiť?
Spísali sme sprievodcu výberom vchodových dverí.