Luxusné dvere

Luxusné hliníkové vchodové dvere: Všetko na jednom mieste

Luxusné vchodové hliníkové dvere sú vyrobené z kvalitných materiálov s detailným spracovaním a so zmyslom pre eleganciu. Hliníkové profily s prerušeným tepelným mostom a vysokou odolnosťou ochránia váš dom pred neželanými návštevníkmi alebo zlým počasím.

Sklo-hliníkové dverné výplne sú definované čistou líniou jediného kusu skla, jednoduchou a účelnou eleganciou, nadčasovým vzhľadom a luxusným dizajnom. Spolu s hliníkovým rámom tvoria jeden produkt, ktorý je ako celok vizuálne a funkčne dokonalý.

11 dôvodov prečo ste si vybrali správne

 1. Pevné a odolné hliníkové dvere Aluprof MB-70HI alebo MB-86SI s bezpečnostným 3 alebo 5 bodovým hákovým zámkom.
 2. Vysoko kvalitné kovanie, bezúdržbové pánty a konštrukcia rámu s nosnosťou až do 120kg, resp. 200kg.
 3. Vysoká bezpečnosť dvernej výplne vďaka kalenému sklu z exteriéru, ktoré chráni dizajnový vzor pred poškodením.
 4. Integrované presklenie plnené argónom pre zlepšenie tepelno-izolačných a zvukových vlastností.
 5. Minimálna tepelná rozťažnosť vďaka sklu a dilatačnej štruktúre z kaučuku. Nulová náročnosť na údržbu.
 6. Ideálne pre nízkoenergetické domy a južne orientované fasády.
 7. Hliník má omnoho vyššiu mieru bezpečnosti, odolnosti a tiež dlhšiu životnosť ako plast alebo drevo.
 8. Hliník sa nedeformuje, nepraská, nebledne na slnku a nehrdzavie. Je UV odolný a nevyžaduje si údržbu.
 9. Hliník vďaka svojej povrchovej úprave odráža slnečné žiarenie a znižuje teplo absorbované rámom počas horúcich dní.
 10. Hliník je ohňuvzdorný do 660°C a pri horení neuvoľňuje žiadne toxické výpary.
 11. Hliník je 100% recyklovateľný bez straty kvality, čo výrazne znižuje celkovú uhlíkovú stopu.

Prečítajte si ďalších 6 dôvodov, prečo kúpiť hliníkové vchodové dvere alebo 5 dôvodov, prečo nekupovať lacné dvere.

Hliníkový profil vchodových dverí
MB-70HI alebo MB-86SI

Na stiahnutie – Vyhlásenie o parametroch (PDF)

Hliníkové profily dodávame v dvoch typoch: MB-70HI a MB-86SI.

Aluprof MB-70HI: Vhodné pre vchodové dvere štandardných rozmerov v nenáročných poveternostných podmienkach a bez svetlíkov. Tento profil dodávame iba vo farbách RAL 7016 (antracit) a RAL 9016 (biela). Pevnosť profilu umožňuje výrobu rámu pre krídlo s nosnosťou až do 120kg. Prestup tepla hliníkového rámu pre krídlo je 1,0 W/(m²K).

Aluprof MB-86SI: Vhodné pre vchodové dvere štandardných aj neštandardných rozmerov, so svetlíkmi alebo bez a to aj vo veľmi náročných poveternostných podmienkach. Tento profil dodávame vo všetkých farbách RAL. Profil má výborné tesniace vlastnosti vďaka využitiu tesnení z dvojzložkového syntetického kaučuku, ktorý zaručuje odolnosť voči starnutiu počas dlhoročného používania. MB-86SI má vylepšené tepelno-izolačné vlastnosti vďaka využitiu dodatkovej komory. Vysoká pevnosť profilu umožňuje výrobu rámu pre krídlo s nosnosťou až do 200kg. Prestup tepla hliníkového rámu pre krídlo je 0,9 W/(m²K).

Hliníkové profily pre klasické vchodové dvere

Prekryté krídlo (predsadená dverná výplň)
Estetické a bezpečnostné riešenie s lepšou izoláciou

Miera bezpečnosti sa dá zvýšiť prekrytím dverného krídla (predsadením dvernej výplne) – vtedy hliníková dverná výplň prekrýva celé krídlo dverí. Dvere tak tvoria jeden celok. Je to riešenie, ktoré je v porovnaní so štandardnou dvernou výplňou výrazne náročnejšie na prekonanie vlámaním.

Štandardná dverná výplň sa vkladá do hliníkového rámu dverí (vypĺňa ho) a neprekrýva ho, čo znamená, že hliníkový rám je, z exteriérovej strany, priznaný. Nasledovné obrázky sú ilustračné. Slúžia na pochopenie vizuálneho rozdielu medzi dvernou výplňou a prekrytým krídlom:

Ilustračný obrázok znázorňujúci prekrytie dverného krídla pri hliníkových vchodových dverách

Dverná výplň do hliníkového profilu
Sklo-hliník (48 mm)

Na stiahnutie – Vyhlásenie o parametroch (PDF)

Sklo-hliník (48 mm): Dverná výplň sa skladá z jedného kusu kaleného skla z exteriéru a jedného kusu hliníka z interiéru. Kalené sklo je odolné voči škrabancom a chráni dizajnový vzor pred poškodením. Priestor medzi sklom a hliníkom vypĺňa izolačná vrstva a kaučuk. Integrovaná vrstva kaučuku zabraňuje dilatácii a zároveň ponúka výborné izolačné vlastnosti (prestup tepla U=0,62), minimálnu nasiakavosť vody, vysokú odolnosťou proti pôsobeniu ozónu a poveternostným podmienkam. Táto štruktúra navyše obsahuje extrudovaný polystyrén “Plus” s vylepšenými termoizolačnými vlastnosťami.

Presklenie: Pri modeloch s presklením používame vždy izolačné trojsklo s možnosťou zvoliť si typ stredového skla (číre, mliečne, reflexné). Presklenie je vždy integrované pod exteriérový jeden kus kaleného skla.

Dilatačná štruktúra pre dvernú výplň Evolution

Dverná výplň do hliníkového profilu
Sklo-hliník s antikorom (48 mm)

Na stiahnutie – Vyhlásenie o parametroch (PDF)

Sklo-hliník s antikorom (48 mm): Dverná výplň sa skladá z jedného kusu kaleného skla z exteriéru pod ktorým je integrovaný antikor a jedného kusu hliníka z interiéru. Kalené sklo je odolné voči škrabancom a chráni dizajnový vzor pred poškodením. Priestor medzi sklom a hliníkom vypĺňa izolačná vrstva a kaučuk. Integrovaná vrstva kaučuku zabraňuje dilatácii a zároveň ponúka výborné izolačné vlastnosti (prestup tepla U=0,62), minimálnu nasiakavosť vody, vysokú odolnosťou proti pôsobeniu ozónu a poveternostným podmienkam. Táto štruktúra navyše obsahuje extrudovaný polystyrén “Plus” s vylepšenými termoizolačnými vlastnosťami.

Presklenie: Pri modeloch s presklením používame vždy izolačné trojsklo s možnosťou zvoliť si typ stredového skla (číre, mliečne, reflexné). Presklenie je vždy integrované pod exteriérový jeden kus kaleného skla.

Dilatačná štruktúra pre dvernú výplň Evolution INOX

Ponuka luxusných vchodových dverí

Ponúkame zameranie stavebného otvoru a osadenie hliníkových vchodových dverí na PUR penu alebo paropásky (tzv. teplá montáž). Realizujeme aj demontáž starých dverí, ich odvoz a likvidáciu odpadu. Ak je montáž realizovaná našou firmou, dostanete záruku 5 rokov na hliníkové dvere, dvernú výplň a montáž. Bez montáže je záruka 2 roky. Montáže realizujeme po celom Slovensku. Dopravu, technické poradenstvo a grafické vizualizácie ponúkame zadarmo.

Drevené, plastové alebo hliníkové – neviete sa rozhodnúť, aké dvere kúpiť?
Spísali sme sprievodcu výberom vchodových dverí.