Klasické dvere

Klasické hliníkové vchodové dvere: Všetko na jednom mieste

Klasické vchodové hliníkové dvere sú vyrobené z kvalitných materiálov s detailným spracovaním a so zmyslom pre eleganciu. Hliníkové profily s prerušeným tepelným mostom a vysokou odolnosťou ochránia váš dom pred neželanými návštevníkmi alebo zlým počasím.

Dilatačná štruktúra dvernej výplne 48 mm (TRD) opláštená hliníkom ponúka výborný tepelný prestup a je vhodná aj pre nízkoenergetické domy a južne orientované fasády. Základná štruktúra dvernej výplne 36 mm uspokojí všetky požiadavky na štandardné vchodové dvere v teplotne nenáročných podmienkach.

10 dôvodov prečo ste si vybrali správne

  1. Pevné a odolné hliníkové dvere Aluprof MB-70HI alebo MB-86SI s bezpečnostným 3 alebo 5 bodovým hákovým zámkom.
  2. Vysoko kvalitné kovanie, bezúdržbové pánty a konštrukcia rámu s nosnosťou až do 120kg, resp. 200kg.
  3. Ideálne pre nízkoenergetické domy a južne orientované fasády pri použití štruktúry 48 mm (TRD).
  4. Štruktúra 48 mm (TRD) absorbuje tepelnú rozťažnosť materiálov a ponúka výbornú úroveň izolácie.
  5. Možnosť zvýšiť odolnosť voči vlámaniu a zlepšiť tepelno-izolačné vlastnosti vďaka prekrytému krídlu dverí.
  6. Hliník má omnoho vyššiu mieru bezpečnosti, odolnosti a tiež dlhšiu životnosť ako plast alebo drevo.
  7. Hliník sa nedeformuje, nepraská, nebledne na slnku a nehrdzavie. Je UV odolný a nevyžaduje si údržbu.
  8. Hliník vďaka svojej povrchovej úprave odráža slnečné žiarenie a znižuje teplo absorbované rámom počas horúcich dní.
  9. Hliník je ohňuvzdorný do 660°C a pri horení neuvoľňuje žiadne toxické výpary.
  10. Hliník je 100% recyklovateľný bez straty kvality, čo výrazne znižuje celkovú uhlíkovú stopu.

Prečítajte si prečo je hliník ideálny na výrobu vchodových dverí alebo 5 dôvodov, prečo nekupovať lacné dvere.

Hliníkový profil vchodových dverí
MB-70HI alebo MB-86SI

Na stiahnutie – Vyhlásenie o parametroch (PDF)

Hliníkové profily dodávame v dvoch typoch: MB-70HI a MB-86SI.

Aluprof MB-70HI: Vhodné pre vchodové dvere štandardných rozmerov v nenáročných poveternostných podmienkach a bez svetlíkov. Tento profil dodávame iba vo farbách RAL 7016 (antracit) a RAL 9016 (biela). Pevnosť profilu umožňuje výrobu rámu pre krídlo s nosnosťou až do 120kg. Prestup tepla hliníkového rámu pre krídlo je 1,0 W/(m²K).

Aluprof MB-86SI: Vhodné pre vchodové dvere štandardných aj neštandardných rozmerov, so svetlíkmi alebo bez a to aj vo veľmi náročných poveternostných podmienkach. Tento profil dodávame vo všetkých farbách RAL. Profil má výborné tesniace vlastnosti vďaka využitiu tesnení z dvojzložkového syntetického kaučuku, ktorý zaručuje odolnosť voči starnutiu počas dlhoročného používania. MB-86SI má vylepšené tepelno-izolačné vlastnosti vďaka využitiu dodatkovej komory. Vysoká pevnosť profilu umožňuje výrobu rámu pre krídlo s nosnosťou až do 200kg. Prestup tepla hliníkového rámu pre krídlo je 0,9 W/(m²K).

Hliníkové profily pre klasické vchodové dvere

Prekryté krídlo (predsadená dverná výplň)
Estetické a bezpečnostné riešenie s lepšou izoláciou

Miera bezpečnosti sa dá zvýšiť prekrytím dverného krídla (predsadením dvernej výplne) – vtedy hliníková dverná výplň prekrýva celé krídlo dverí. Dvere tak tvoria jeden celok. Je to riešenie, ktoré je v porovnaní so štandardnou dvernou výplňou výrazne náročnejšie na prekonanie vlámaním.

Štandardná dverná výplň sa vkladá do hliníkového rámu dverí (vypĺňa ho) a neprekrýva ho, čo znamená, že hliníkový rám je, z exteriérovej strany, priznaný. Nasledovné obrázky sú ilustračné. Slúžia na pochopenie vizuálneho rozdielu medzi dvernou výplňou a prekrytým krídlom:

Hliníkové vchodové dvere s predsadenou dvernou výplňou. Prekryté krídlo vchodových dverí vo farbe RAL 7016. Hliníkový profil Aluprof MB-86SI

Dverná výplň do hliníkového profilu
36 mm alebo 48 mm (TRD)

Na stiahnutie – Vyhlásenie o parametroch (PDF)

Hliníkovú dvernú výplň vyrábame v dvoch typoch: 36 mm a 48 mm (TRD).

36 mm: Vhodné pre každého, kto hľadá kvalitu za nízku cenu. Štruktúru 36 mm tvorí len extrudovaný polystyrén opláštený hliníkom (prestup tepla U=0,9). Extrudovaný polystyrén je materiál, ktorý sa používa ako tepelná, zvuková, ohňovzdorná a antibakteriálna izolácia.

48 mm (TRD): V prípade ale, že musíte spĺňať presné normy na prestup tepla a hľadáte riešenie pre úsporné stavby, dilatačná štruktúra 48 mm (TRD) bude jasnou voľbou. 48 mm (TRD) je termodynamická štruktúra, ktorá je vhodná všade tam, kde hrozí, že dvere budú vystavené prudkému slnečnému žiareniu a tým pádom riziku zvýšenej tepelnej rozťažnosti materiálu (dilatácie). Dilatácii zabraňuje integrovaná vrstva kaučuku s výbornými izolačnými vlastnosťami (prestup tepla U=0,58), minimálnou nasiakavosťou vody, vysokou odolnosťou proti pôsobeniu ozónu a poveternostným podmienkam. Táto štruktúra navyše obsahuje extrudovaný polystyrén “Plus” s vylepšenými termoizolačnými vlastnosťami oproti klasickému extrudovanému polystyrénu použitému pri štruktúre 36 mm.

Presklenie: Pri modeloch s presklením používame vždy izolačné trojsklo s možnosťou zvoliť si typ stredového skla (číre, mliečne, reflexné).

Hliníková štruktúra dvernej výplne 36 mm a 48 mm (TRD) pre vchodové dvere

Ponuka klasických vchodových dverí

Ponúkame zameranie stavebného otvoru a osadenie hliníkových vchodových dverí na PUR penu alebo paropásky (tzv. teplá montáž). Realizujeme aj demontáž starých dverí, ich odvoz a likvidáciu odpadu. Ak je montáž realizovaná našou firmou, dostanete záruku 5 rokov na hliníkové dvere, dvernú výplň a montáž. Bez montáže je záruka 2 roky. Montáže realizujeme po celom Slovensku. Dopravu, technické poradenstvo a grafické vizualizácie ponúkame zadarmo.

Drevené, plastové alebo hliníkové – neviete sa rozhodnúť, aké dvere kúpiť?
Spísali sme sprievodcu výberom vchodových dverí.