Hliníkové dvere ULTRA TREND

Vchodové hliníkové dvere Ultra Trend na mieru: Všetko na jednom mieste

Vchodové hliníkové dvere Ultra Trend sú vyrobené z kvalitných materiálov s detailným spracovaním a so zmyslom pre eleganciu. Dilatačná štruktúra TRD opláštená hliníkom ponúka výborný tepelný prestup a je vhodná aj pre nízkoenergetické domy. Klasická štruktúra STANDARD uspokojí všetky požiadavky na štandardné kompletné dvere bez kompromisov.

5 dôvodov prečo kúpiť hliníkové vchodové dvere Ultra Trend

 1. Pevné a odolné hliníkové dvere MB-70HI s bezpečnostným trojbodovým hákovým zámkom
 2. Vysoko kvalitné kovanie, bezúdržbové pánty a konštrukcia rámu s nosnosťou až do 120kg
 3. Ideálne pre nízkoenergetické domy a južne orientované fasády pri použití štruktúry TRD (U=0,58 pri hrúbke 48mm)
 4. Termodynamická štruktúra TRD absorbuje tepelnú rozťažnosť materiálov a tak ponúka výbornú rozmerovú stabilitu
 5. Veľmi dobrá odolnosť voči poveternostným vplyvom, špičková povrchová úprava a elegantné prevedenie

Prečítajte si ďalších 6 dôvodov, prečo kúpiť hliníkové vchodové dvere.

PRÍKLADY HLINÍKOVÝCH VCHODOVÝCH DVERÍ S VÝPLŇOU ULTRA TREND:

Hliníkové dvere Ultra Trend
Štruktúra výplne.

Hliníková výplň Ultra Trend sa vyrába v dvoch typoch – STANDARD a TRD (termodynamická). Štruktúra STANDARD je jednoduchšia, tvorí ju len extrudovaný polystyrén opláštený hliníkom a je vhodná pre každého, kto hľadá kvalitu za dobrú cenu. V prípade ale, že musíte spĺňať presné normy na prestup tepla a hľadáte riešenie pre nízkoenergetický dom, dilatačná štruktúra TRD bude jasnou voľbou. TRD je vhodná aj všade tam, kde hrozí, že dvere budú vystavené prudkému slnečnému žiareniu a tým pádom riziku zvýšenej tepelnej rozťažnosti materiálu (dilatácie). Pri modeloch s presklením používame izolačné trojsklo s možnosťou zvoliť si typ stredového skla.

Súčiniteľ prestupu tepla U pri rôznych hrúbkach hliníkovej dvernej výplne Ultra Trend
Dilatačná štruktúra pre dvernú výplň Ultra Trend
ČO JE EPDM?

EPDM je mikroporézna syntetická guma s výbornými izolačnými vlastnosťami, minimálnou nasiakavosťou vody, vysokou odolnosťou proti pôsobeniu ozónu a poveternostným podmienkam. Guma absorbuje dilatácie (tepelnú rozťažnosť materiálu) až do 2,5mm.

ČO JE XPS / XPS PLUS POLYSTYRÉN?

Extrudovaný polystyrén je materiál, ktorý používame ako tepelnú, zvukovú, ohňovzdornú a antibakteriálnu izoláciu vo výplni Evolution. XPS Plus ma vylepšené termoizolačné vlastnosti oproti klasickému XPS.

Prekryté krídlo pre hliníkové dvere Ultra Trend
Estetické a bezpečnostné riešenie.

Pri tomto riešení dverná výplň prekrýva celé krídlo dverí a preto hovoríme o prekrytom krídle. Dvere tak vizuálne pôsobia z exteriérovej strany ako jeden celok. Oproti tomu, klasická dverná výplň sa vkladá do hliníkového rámu dverí (vypĺňa ho) a neprekrýva ho, čo znamená, že hliníkový rám z exteriérovej strany je priznaný. Okrem iného je riešenie s výplňou prekrývajúcou krídlo bezpečnejšie a výrazne náročnejšie na prekonanie vlámaním v porovnaní s vloženou výplňou. Nasledovný obrázok je iba ilustračný a slúži na pochopenie vizuálneho rozdielu medzi dvernou výplňou a prekrytým krídlom.

Vchodové hliníkové dvere s dvernou výplňou alebo prekrytým krídlom na porovnanie.
TRADIČNÉ VCHODOVÉ DVERE

Rám a výplň dverného krídla tvoria od výroby homogénny celok, zárubňa a prah sa vyrábajú samostatne.

PROFILOVÝ DVERNÝ SYSTÉM

Zárubňa, prah a rám sa vyrábajú spolu a tvoria dverný systém, do ktorého sa vloží samostatne vyrobená dverná výplň alebo prekryté krídlo.

Profilový dverný systém a prekryté krídlo pre vchodové dvere
ČO SÚ DVERE A ČO JE DVERNÁ VÝPLŇ?

Za kompletné vchodové dvere sa považuje dverná výplň, ktorá je osadená v ráme. Rám môže byť napr. plastový (plastové dvere), drevený (drevené dvere) alebo hliníkový (hliníkové dvere). Čiže hliníkové dvere ako celok obsahujú dvernú výplň osadenú v hliníkovom ráme. Dverná výplň je to, čo vypĺňa rám. My v LUGLASS vyrábame hliníkové výplne, sklo-hliníkové výplne Evolution a celosklenené výplne Vision Glass, ktoré inštalujeme do hliníkového rámu. To znamená, že v našej ponuke nájdete iba hliníkové vchodové dvere s výplňami Evolution alebo Vision Glass.

HLINÍKOVÉ DVERE ULTRA TREND

Slovné spojenie hliníkové dvere Ultra Trend znamená, že hovoríme o hliníkovej výplni Ultra Trend osadenej do hliníkového rámu, ktorý spolu s výplňou tvorí kompletné vchodové dvere. Všetko o technických informáciách hliníkového rámu a výplne Ultra Trend, vrátane grafických nákresov ich štruktúry a vysvetliviek sa dozviete v tomto článku.

Hliníkový rám MB-70HI
Štruktúra profilu.

MB-70HI
Pre dverné výplne a prekryté krídla Ultra Trend
Prečítajte si sprievodcu výberom vchodových dverí

VÝHODY HLINÍKOVÉHO RÁMU MB-70HI

 • Hliníkové dvere MB-70HI sa vďaka špeciálnym izolačným vložkám, tesneniu z dvojzložkového (pevného a bunkového) syntetického kaučuku EPDM a prerušenému tepelnému mostu vyznačujú vysokým stupňom tepelnej izolácie.
 • Hliníkové dvere vyrobené v tomto systéme sú vynikajúcim riešením aj pre energeticky úsporné stavby.
 • Vysoko kvalitné kovanie použite v hliníkových dverách spolu s trojbodovým hákovým zámkom zvyšuje bezpečnosť dverí.
 • Farbu hliníkových dverí je možné vybrať zo širokej palety RAL
 • Pevnosť profilov umožňuje výrobu rámu pre krídlo s nosnosťou až do 120kg
 • Prestup tepla hliníkového rámu pre krídlo je 1,0 W/(m²K)

Ako správne vyplniť formulár so žiadosťou o cenovú ponuku?
Extra produkty a služby.

AKÝ JE CELÝ POSTUP OD OBJEDNÁVKY PO MONTÁŽ?

Postup je veľmi jednoduchý. Vyberiete si vzor a typ my vám spravíme cenovú ponuku na mieru spolu s grafickým návrhom. Následne po odsúhlasení cenovej ponuky a zaplatení zálohy 50% vám prídeme dvere zamerať a objednávku zadáme do výroby. Dohodneme sa na termíne montáže a nové dvere vám osobne dovezieme. Dopravu ponúkame zadarmo a montáže realizujeme po celom Slovensku.

AKO SPRÁVNE VYPLNIŤ ŽIADOSŤ O CENOVÚ PONUKU NA MIERU PRE VCHODOVÉ DVERE?

Z dôvodu komplexného naceňovania hliníkových dverí vám musíme vypracovať cenovú ponuku na mieru. Aby sme dvere správne nacenili, musíme poznať veľkosť vášho stavebného otvoru, ako aj ďalšie parametre, ktoré sú súčasťou formuláru. Po kliknutí na otázniky vo formulári sa zobrazia bubliny s informačným textom ku jednotlivým položkám. Ak aj napriek tomu máte akékoľvek otázky, napíšte nám cez kontaktný formulár.

CHCEM SI OBJEDNAŤ HLINÍKOVÉ DVERE SO SVETLÍKOM

Bez problémov. V objednávkovom formulári zaškrtnite, že máte záujem o svetlík a my vás následne kontaktujeme ohľadom ceny, možností a grafického návrhu. Zaškrtnutím tohto políčka sa nezaväzujete k objednávke svetlíka. Znamená to len, že ste prejavili záujem dozvedieť sa viac a všetko ostatné je len na našej vzájomnej dohode. Alebo nám napíšte cez kontaktný formulár.

CHCEM PROFESIONÁLNU MONTÁŽ

Máte záujem o profesionálnu montáž produktu podľa technických noriem STN? Zaškrtnite políčko s názvom montáž v objednávkovom formulári a my vás budeme kontaktovať. Cena, podmienky a náročnosť montáže sú predmetom dohody po objednaní tovaru. Zaškrtnutím tohto políčka sa nezaväzujete k objednávke montáže. Kontaktujeme vás a na všetkom sa dohodneme.

Obchodné podmienky

DVERE DO 5 TÝŽDŇOV A 5 ROČNÁ ZÁRUKA

Všetky hliníkové dvere sú produkty vyrábané presne na mieru pre každého zákazníka. Dodacia lehota je 5 týždňov a záruka na tento tovar je v prípade montáže až 5 rokov.

DOPRAVA ZDARMA!

Tovar vám vieme doručiť buď kuriérskou službou zadarmo v rámci celého Slovenska alebo si ho môžete vyzdvihnúť osobne v našom showroome BENEDOOR v Považskej Bystrici. Pri realizácii aj s montážou vám kompletné dvere dovezieme osobne.

JEDNODUCHÁ A BEZPEČNÁ PLATBA

Za tovar môžete zaplatiť bankovým prevodom alebo v hotovosti pri odbere.

Navštívte nás v Považskej Bystrici!

BENEDOOR
Centrum 1746/265
Považská Bystrica 017 01
Obchodné centrum BREL

Otváracie hodiny
Po-Pi 9:00-17:00 ; So: 9:00-12:00

Showroom Benedoor. Vchodové a interiérové dvere, podlahy a zásteny.
NAŠA MATERSKÁ FIRMA

Značku LUGLASS vlastní firma KN, s.r.o., ktorá určuje trend na trhu v oblasti dverných výplní, podkladových profilov a produktov zo skla.