Hliníkové dvere EVOLUTION

Vchodové hliníkové dvere Evolution na mieru: Všetko na jednom mieste

Hliníkové dvere s výplňou Evolution, definované čistou líniou jediného kusu skla, jednoduchou a účelnou eleganciou, nadčasovým vzhľadom a luxusným dizajnom, tvoria spoločne jeden produkt, ktorý je ako celok vizuálne a funkčne dokonalý. Nízka hmotnosť, vysoká kvalita a stabilita. Jeden kus, jedna línia. Jedno slovo. Evolution!

Vchodové hliníkové dvere Evolution na mieru
Vchodové hliníkové dvere Evolution na mieru

10 dôvodov prečo kúpiť hliníkové vchodové dvere Evolution

 1. Pevné a odolné hliníkové dvere Aluprof MB-70HI alebo MB-86SI s bezpečnostným 3 alebo 5 bodovým hákovým zámkom
 2. Vysoko kvalitné kovanie, bezúdržbové pánty a konštrukcia rámu s nosnosťou až do 120kg, resp. 200kg
 3. Ideálne pre nízkoenergetické domy a južne orientované fasády vďaka použitiu štruktúry EVO (U=0,62 pri hrúbke 48mm)
 4. Minimálna tepelná rozťažnosť vďaka sklu a dilatačnej štruktúre s gumou EPDM
 5. Vysoká tuhosť a odolnosť dvernej výplne vďaka 6mm ESG kalenému sklu
 6. Integrované presklenie plnené argónom pre zlepšenie tepelno-izolačných vlastností
 7. Prakticky nulová náročnosť na údržbu vďaka jednému kusu skla z exteriéru
 8. Ideálne pre rodiny so psom alebo inými zvieratami, keďže na skle je vidno minimum škrabancov oproti hliníku
 9. Bez nalepovaných, vkladaných alebo vystupujúcich prvkov, kde by sa mohla usádzať špina alebo mastnota
 10. Možnosť vyhotovenia aj jednostranne prekrytého krídla. Možnosť atypickej úpravy výplne alebo výroby na mieru.

Prečítajte si ďalších 6 dôvodov, prečo kúpiť hliníkové vchodové dvere.

Vchodové hliníkové dvere Evolution na mieru s montážou po celom Slovensku
Vchodové hliníkové dvere Evolution na mieru s montážou po celom Slovensku

6 hlavných výhod hliníkových vchodových dverí Evolution

1. VYSOKÁ ODOLNOSŤ KALENÉHO SKLA

Evolution ponúka maximálnu ochranu vďaka kalenému ESG sklu s vysokou pevnosťou v ohybe, odolnosťou proti nárazu a poškodeniu. Používame rovnaké sklo, aké sa používa aj v automobilovom priemysle, v lietadlách alebo pri stavaní mrakodrapov. Bezpečnosť je na prvom mieste.

2. MINIMÁLNA DILATÁCIA A VÝBORNÁ ROZMEROVÁ STABILITA

Použitím skla sme úplne minimalizovali tepelnú rozťažnosť, čím výplň získala výbornú rozmerovú stabilitu a je tak extrémne nepravdepodobné, aby sa rozmer výplne aj po rokoch akokoľvek zmenil v dôsledku slnečného žiarenia alebo mrazivých teplôt.

3. NIŽŠIA HMOTNOSŤ OPROTI CELOSKLENENÝM VÝPLNIAM

Výrazne sme znížili hmotnosť voči celoskleneným výplniam. V niektorých prípadoch je Evolution až o 60% ľahší a vytvára tak nižšie pnutie na rám.

4. VYNIKAJÚCE TEPELNO-IZOLAČNÉ VLASTNOSTI

Tepelné a izolačné vlastnosti spĺňajú najvyššie kritériá a štandardy. Súčiniteľ prestupu tepla U dosahuje hodnotu 0,60 W/(m²K) pri hrúbke výplne 50mm, čo znamená, že toľko wattov tepla prejde konštrukciou o ploche 1m² pri rozdiele teplôt 1 kelvin). Čím nižšia je hodnota U, tým lepším tepelným izolantom je materiál.

5. MINIMÁLNA NÁROČNOSŤ NA ÚDRŽBU

Jednoduchá starostlivosť pomocou čistiacich prostriedkov vhodných na čistenie skla. Je to maximálne funkčné riešenie, pretože sklo nemá žiadne medzery, nepravidelné ani hrboľaté prvky a ani žiadne iné miesta, kde by sa mohla udržať či nahromadiť mastnota alebo špina.

6. INTEGROVANÉ PRESKLENIE A ČISTÁ LÍNIA JEDNÉHO CELKU

Žiadne nalepované, vkladané alebo vystupujúce prvky. Sklo-hliníkové dvere Evolution to je jeden kus a jedna línia.

Súčiniteľ prestupu tepla U pri rôznych hrúbkach sklo-hliníkovej dvernej výplne Evolution

Hliníkové dvere Evolution
Štruktúra výplne (EVO).

Na stiahnutie – Vyhlásenie o parametroch (PDF)

Sklo-hliníková výplň Evolution sa skladá z jedného kusu kaleného skla a jedného kusu hliníka. Priestor medzi sklom a hliníkom vypĺňa dilatačná štruktúra, ktorú tvorí extrudovaný polystyrén a syntetická guma EPDM. Pri modeloch s presklením používame izolačné trojsklo s možnosťou zvoliť si typ stredového skla. Sklo-hliníková dverná výplň osadená v hliníkových dverách je mimoriadne vhodná aj pre nízkoenergetické domy.

Dilatačná štruktúra pre dvernú výplň Evolution
PRÍKLADY HLINÍKOVÝCH VCHODOVÝCH DVERÍ S VÝPLŇOU EVOLUTION:
ČO JE ESG (KALENÉ) SKLO?

Je to sklo, ktoré sa vyrába tepelnou úpravou – kalením. Tento proces zmení vnútorné napätie a sklo vďaka tomu získa nové vlastnosti, ako napr. odolnosť proti nárazom, zvýšenú ohybovú pevnosť a tepelnú odolnosť. ESG sklo je niekoľkonásobne pevnejšie než bežné sklo rovnakej hrúbky a práve vďaka týmto vlastnostiam sa toto sklo stáva omnoho bezpečnejším.

AKÉ SKLO JE PLANITHERM XN 3.3.1?

Je to bezpečnostné sklo, ktoré sa vyrába plošným lepením dvoch vrstiev číreho skla so špeciálnou fóliou. Ak dôjde k rozbitiu skla, črepy sa prilepia na fóliu a tým sa zníži prípadné zranenie osôb. Sklo má farebne neutrálny vzhľad a nízku svetelnú reflexiu. Má vysokú svetelnú priepustnosť (až 83%), zvyšuje pocit pohodlia a znižuje potrebu umelého osvetlenia. Znižuje spotrebu energie a náklady na kúrenie.

ČO JE EPDM?

EPDM je mikroporézna syntetická guma s výbornými izolačnými vlastnosťami, minimálnou nasiakavosťou vody, vysokou odolnosťou proti pôsobeniu ozónu a poveternostným podmienkam. Guma absorbuje dilatácie až do 2,5mm.

ČO JE SUPER SPACER?

Je to dištančný rámik, ktorý znižuje únik tepla na okraji skla, eliminuje jav zrážania vodnej pary, znižuje tvorbu plesní a húb a znižuje pravdepodobnosť prasknutia skla z dôvodu pnutia vďaka zvýšenej flexibilite oproti hliníkovým dištančným rámikom.

ČO JE XPS PLUS POLYSTYRÉN?

Extrudovaný polystyrén je materiál, ktorý používame ako tepelnú, zvukovú, ohňovzdornú a antibakteriálnu izoláciu vo výplni Evolution. XPS Plus ma vylepšené termoizolačné vlastnosti oproti klasickému XPS.

PREČO PRI VÝPLNIACH S PRESKLENÍM POUŽÍVAME ARGÓN?

Argón je netoxický plyn, ktorý zvyšuje tepelné a zvukovo-izolačné vlastnosti výplne s presklením. Používa sa na vyplnenie vzduchovej medzery medzi sklami. Menej hluku, viac tepla a teda nižšie účty za kúrenie.

Hliníkové dvere Evolution INOX
Štruktúra výplne (EVO INOX).

Na stiahnutie – Vyhlásenie o parametroch (PDF)

Tento systém vychádza z modelovej rady Evolution, ktorá sa skladá z jedného kusu kaleného skla a jedného kusu hliníka. Hlavný rozdiel je ten, že pri Evolution INOX sa za kaleným exteriérovým sklom nachádza integrovaný antikor. Priestor medzi sklom a hliníkom vypĺňa ešte dilatačná štruktúra, ktorú tvorí extrudovaný polystyrén, syntetická guma EPDM a tvrdená pena Punerec. Pri modeloch s presklením používame izolačné trojsklo s možnosťou zvoliť si typ stredového skla. Ako doplnok k hliníkovým dverám Evolution INOX s antikorovou aplikáciou sa výborne hodí antikorové madlo.

Dilatačná štruktúra pre dvernú výplň Evolution INOX
PRÍKLADY HLINÍKOVÝCH VCHODOVÝCH DVERÍ S VÝPLŇOU EVOLUTION INOX:
ČO JE INOX?

Nehrdzavejúca oceľ, antikor, nerez alebo inox sú všetko označenia toho istého materiálu. Je to oceľ vzdorujúca korózii, ktorá má vynikajúce užitkové vlastnosti a je prakticky bezúdržbová. Nehrdzavie a jej mechanické vlastnosti ako pevnosť a lesk sa časom nemenia. Jej životnosť v prípade integrácie pod sklo sa počíta na desaťročia, keďže pri tejto aplikácii nereaguje s vonkajším prostredím a je tak chránená.

ČO JE PUNEREC?

Je to zdravotne nezávadný produkt na polyuretánovej báze z tvrdej peny (PIR). Výrobky z Punerecu sú pevné a ľahké. Materiál je odolný voči vysokým teplotám, vlhkosti a praskaniu. Má tiež výborné tepelnoizolačné vlastnosti.

Prekryté krídlo pre hliníkové dvere Evolution a Evolution INOX
Estetické a bezpečnostné riešenie s lepšou izoláciou.

Pri tomto riešení dverná výplň prekrýva celé krídlo dverí a preto hovoríme o prekrytom krídle. Dvere tak vizuálne pôsobia z exteriérovej strany ako jeden celok. Oproti tomu, klasická dverná výplň sa vkladá do hliníkového rámu dverí (vypĺňa ho) a neprekrýva ho, čo znamená, že hliníkový rám z exteriérovej strany je priznaný.

Keďže rám je prekrytý, dverná výplň musí byť tým pádom hrubšia a tak vchodové dvere majú ešte o niečo lepšie tepelno-izolačné vlastnosti v porovnaní s vloženou výplňou. Okrem toho je riešenie s výplňou prekrývajúcou krídlo bezpečnejšie a výrazne náročnejšie na prekonanie vlámaním oproti štandardnej dvernej výplni. Jednostranné exteriérové prekrytie dverného krídla je možné zrealizovať iba pri hliníkovom ráme Aluprof MB-86SI.

Nasledovný obrázok je iba ilustračný a slúži na pochopenie vizuálneho rozdielu medzi dvernou výplňou a prekrytým krídlom.

Vchodové hliníkové dvere s dvernou výplňou alebo prekrytým krídlom na porovnanie.
Profilový dverný systém a prekryté krídlo pre vchodové dvere
TRADIČNÉ VCHODOVÉ DVERE

Rám a výplň dverného krídla tvoria od výroby homogénny celok, zárubňa a prah sa vyrábajú samostatne.

PROFILOVÝ DVERNÝ SYSTÉM

Zárubňa, prah a rám sa vyrábajú spolu a tvoria dverný systém, do ktorého sa vloží samostatne vyrobená dverná výplň alebo výplň, ktorá prekrýva dverné krídlo.

Hliníkové rámy Aluprof MB-70HI a MB-86SI
Štruktúra profilu.

Aluprof MB-70HI
Pre dverné výplne s hrúbkou 36-48mm

Technický výkres pre hliníkové dvere MB-70HI

VÝHODY HLINÍKOVÉHO RÁMU ALUPROF MB-70HI
 • Hliníkové dvere MB-70HI sa vďaka špeciálnym izolačným vložkám, tesneniu z dvojzložkového (pevného a bunkového) syntetického kaučuku EPDM a prerušenému tepelnému mostu vyznačujú vysokým stupňom tepelnej izolácie.
 • Hliníkové dvere vyrobené v tomto systéme sú vynikajúcim riešením aj pre energeticky úsporné stavby.
 • Vysoko kvalitné kovanie použite v hliníkových dverách spolu s trojbodovým hákovým zámkom zvyšuje bezpečnosť dverí.
 • Farbu hliníkových dverí je možné vybrať zo širokej palety RAL
 • Pevnosť profilov umožňuje výrobu rámu pre krídlo s nosnosťou až do 120kg
 • Prestup tepla hliníkového rámu pre krídlo je 1,0 W/(m²K)

Aluprof MB-86SI
Pre dverné výplne s hrúbkou 36-48mm a prekryté krídla

Technický výkres pre hliníkové dvere MB-86SI

VÝHODY HLINÍKOVÉHO RÁMU ALUPROF MB-86SI
 • Dobré tesniace vlastnosti vďaka využitiu špeciálnych tesnení z dvojzložkového syntetického kaučuku EPDM (tuhého aj bunečného), ktorý zaručuje odolnosť voči starnutiu počas dlhoročného používania a taktiež dobré tepelne izolačné vlastnosti.
 • Hliníkové dvere MB-86SI majú vylepšené tepelne izolačné vlastnosti vďaka využitiu dodatkovej komory.
 • Široká farebná škála v štandardnom prevedení, ktorá umožní uspokojiť potreby aj tých najnáročnejších klientov.
 • Vysoká pevnosť profilov umožňuje výrobu rámu pre krídlo s nosnosťou až do 200kg!
 • Prestup tepla hliníkového rámu pre krídlo je 0,9 W/(m²K)

Drevené, plastové alebo hliníkové – neviete sa rozhodnúť, aké dvere kúpiť?
Spísali sme sprievodcu výberom vchodových dverí.