Hliníkové dvere EVOLUTION

Vchodové hliníkové dvere Evolution na mieru: Všetko na jednom mieste

Hliníkové dvere s výplňou Evolution, definované čistou líniou jediného kusu skla, jednoduchou a účelnou eleganciou, nadčasovým vzhľadom a luxusným dizajnom, tvoria spoločne jeden produkt, ktorý je ako celok vizuálne a funkčne dokonalý. Nízka hmotnosť, vysoká kvalita a stabilita. Jeden kus, jedna línia. Jedno slovo. Evolution!

Vchodové hliníkové dvere Evolution na mieru
Vchodové hliníkové dvere Evolution na mieru

10 dôvodov prečo kúpiť hliníkové vchodové dvere Evolution

 1. Hliníkové dvere MB-70HI s bezpečnostným trojbodovým hákovým zámkom
 2. Vysoko kvalitné kovanie a rám s nosnosťou až do 120kg
 3. Ideálne riešenie pre nízkoenergetické a pasívne domy (U=0,62 pri hrúbke dvernej výplne 48mm)
 4. Minimálna tepelná rozťažnosť vďaka sklu a dilatačnej štruktúre s gumou EPDM
 5. Vysoká tuhosť a odolnosť dvernej výplne vďaka 6mm ESG kalenému sklu
 6. Integrované presklenie plnené argónom pre zlepšenie tepelno-izolačných vlastností
 7. Prakticky nulová náročnosť na údržbu vďaka jednému kusu skla z exteriéru
 8. Ideálne pre rodiny so psom alebo inými zvieratami, keďže na skle je vidno minimum škrabancov oproti hliníku
 9. Bez nalepovaných, vkladaných alebo vystupujúcich prvkov, kde by sa mohla usádzať špina alebo mastnota
 10. Možnosť vyhotovenia aj ako jednostranné prekryté krídlo. Možnosť atypickej úpravy výplne alebo výroby na mieru.

Prečítajte si ďalších 6 dôvodov, prečo kúpiť hliníkové vchodové dvere.

Vchodové hliníkové dvere Evolution na mieru s montážou po celom Slovensku
Vchodové hliníkové dvere Evolution na mieru s montážou po celom Slovensku

6 hlavných výhod hliníkových vchodových dverí Evolution

1. VYSOKÁ ODOLNOSŤ KALENÉHO SKLA

Evolution ponúka maximálnu ochranu vďaka kalenému ESG sklu s vysokou pevnosťou v ohybe, odolnosťou proti nárazu a poškodeniu. Používame rovnaké sklo, aké sa používa aj v automobilovom priemysle, v lietadlách alebo pri stavaní mrakodrapov. Bezpečnosť je na prvom mieste.

2. MINIMÁLNA DILATÁCIA A VÝBORNÁ ROZMEROVÁ STABILITA

Použitím skla sme úplne minimalizovali tepelnú rozťažnosť, čím výplň získala výbornú rozmerovú stabilitu a je tak extrémne nepravdepodobné, aby sa rozmer výplne aj po rokoch akokoľvek zmenil v dôsledku slnečného žiarenia alebo mrazivých teplôt.

3. NIŽŠIA HMOTNOSŤ OPROTI CELOSKLENENÝM VÝPLNIAM

Výrazne sme znížili hmotnosť voči celoskleneným výplniam. V niektorých prípadoch je Evolution až o 60% ľahší a vytvára tak nižšie pnutie na rám.

4. VYNIKAJÚCE TEPELNO-IZOLAČNÉ VLASTNOSTI

Tepelné a izolačné vlastnosti spĺňajú najvyššie kritériá a štandardy. Súčiniteľ prestupu tepla U dosahuje hodnotu 0,60 W/(m²K) pri hrúbke výplne 50mm, čo znamená, že toľko wattov tepla prejde konštrukciou o ploche 1m² pri rozdiele teplôt 1 kelvin). Čím nižšia je hodnota U, tým lepším tepelným izolantom je materiál.

5. MINIMÁLNA NÁROČNOSŤ NA ÚDRŽBU

Jednoduchá starostlivosť pomocou čistiacich prostriedkov vhodných na čistenie skla. Je to maximálne funkčné riešenie, pretože sklo nemá žiadne medzery, nepravidelné ani hrboľaté prvky a ani žiadne iné miesta, kde by sa mohla udržať či nahromadiť mastnota alebo špina.

6. INTEGROVANÉ PRESKLENIE A ČISTÁ LÍNIA JEDNÉHO CELKU

Žiadne nalepované, vkladané alebo vystupujúce prvky. Sklo-hliníkové dvere Evolution to je jeden kus a jedna línia.

Súčiniteľ prestupu tepla U pri rôznych hrúbkach sklo-hliníkovej dvernej výplne Evolution

Hliníkové dvere Evolution
Štruktúra výplne.

Sklo-hliníková výplň Evolution sa skladá z jedného kusu kaleného skla a jedného kusu hliníka. Priestor medzi sklom a hliníkom vypĺňa dilatačná štruktúra, ktorú tvorí extrudovaný polystyrén a syntetická guma EPDM. Pri modeloch s presklením používame izolačné trojsklo s možnosťou zvoliť si typ stredového skla. Sklo-hliníková dverná výplň osadená v hliníkových dverách je mimoriadne vhodná aj pre nízkoenergetické domy.

Dilatačná štruktúra pre dvernú výplň Evolution
PRÍKLADY HLINÍKOVÝCH VCHODOVÝCH DVERÍ S VÝPLŇOU EVOLUTION:
ČO JE ESG (KALENÉ) SKLO?

Je to sklo, ktoré sa vyrába tepelnou úpravou – kalením. Tento proces zmení vnútorné napätie a sklo vďaka tomu získa nové vlastnosti, ako napr. odolnosť proti nárazom, zvýšenú ohybovú pevnosť a tepelnú odolnosť. ESG sklo je niekoľkonásobne pevnejšie než bežné sklo rovnakej hrúbky a práve vďaka týmto vlastnostiam sa toto sklo stáva omnoho bezpečnejším.

AKÉ SKLO JE PLANITHERM XN 3.3.1?

Je to bezpečnostné sklo, ktoré sa vyrába plošným lepením dvoch vrstiev číreho skla so špeciálnou fóliou. Ak dôjde k rozbitiu skla, črepy sa prilepia na fóliu a tým sa zníži prípadné zranenie osôb. Sklo má farebne neutrálny vzhľad a nízku svetelnú reflexiu. Má vysokú svetelnú priepustnosť (až 83%), zvyšuje pocit pohodlia a znižuje potrebu umelého osvetlenia. Znižuje spotrebu energie a náklady na kúrenie.

ČO JE EPDM?

EPDM je mikroporézna syntetická guma s výbornými izolačnými vlastnosťami, minimálnou nasiakavosťou vody, vysokou odolnosťou proti pôsobeniu ozónu a poveternostným podmienkam. Guma absorbuje dilatácie až do 2,5mm.

ČO JE SUPER SPACER?

Je to dištančný rámik, ktorý znižuje únik tepla na okraji skla, eliminuje jav zrážania vodnej pary, znižuje tvorbu plesní a húb a znižuje pravdepodobnosť prasknutia skla z dôvodu pnutia vďaka zvýšenej flexibilite oproti hliníkovým dištančným rámikom.

ČO JE XPS PLUS POLYSTYRÉN?

Extrudovaný polystyrén je materiál, ktorý používame ako tepelnú, zvukovú, ohňovzdornú a antibakteriálnu izoláciu vo výplni Evolution. XPS Plus ma vylepšené termoizolačné vlastnosti oproti klasickému XPS.

PREČO PRI VÝPLNIACH S PRESKLENÍM POUŽÍVAME ARGÓN?

Argón je netoxický plyn, ktorý zvyšuje tepelné a zvukovo-izolačné vlastnosti výplne s presklením. Používa sa na vyplnenie vzduchovej medzery medzi sklami. Menej hluku, viac tepla a teda nižšie účty za kúrenie.

Hliníkové dvere Evolution INOX
Štruktúra výplne.

Tento systém vychádza z modelovej rady Evolution, ktorá sa skladá z jedného kusu kaleného skla a jedného kusu hliníka. Hlavný rozdiel je ten, že pri Evolution INOX sa za kaleným exteriérovým sklom nachádza integrovaný antikor. Priestor medzi sklom a hliníkom vypĺňa ešte dilatačná štruktúra, ktorú tvorí extrudovaný polystyrén, syntetická guma EPDM a tvrdená pena Punerec. Pri modeloch s presklením používame izolačné trojsklo s možnosťou zvoliť si typ stredového skla. Ako doplnok k hliníkovým dverám Evolution INOX s antikorovou aplikáciou sa výborne hodí antikorové madlo.

Dilatačná štruktúra pre dvernú výplň Evolution INOX
PRÍKLADY HLINÍKOVÝCH VCHODOVÝCH DVERÍ S VÝPLŇOU EVOLUTION INOX:
ČO JE INOX?

Nehrdzavejúca oceľ, antikor, nerez alebo inox sú všetko označenia toho istého materiálu. Je to oceľ vzdorujúca korózii, ktorá má vynikajúce užitkové vlastnosti a je prakticky bezúdržbová. Nehrdzavie a jej mechanické vlastnosti ako pevnosť a lesk sa časom nemenia. Jej životnosť v prípade integrácie pod sklo sa počíta na desaťročia, keďže pri tejto aplikácii nereaguje s vonkajším prostredím a je tak chránená.

ČO JE PUNEREC?

Je to zdravotne nezávadný produkt na polyuretánovej báze z tvrdej peny (PIR). Výrobky z Punerecu sú pevné a ľahké. Materiál je odolný voči vysokým teplotám, vlhkosti a praskaniu. Má tiež výborné tepelnoizolačné vlastnosti.

Prekryté krídlo pre hliníkové dvere Evolution a Evolution INOX
Estetické a bezpečnostné riešenie.

Pri tomto riešení dverná výplň prekrýva celé krídlo dverí a preto hovoríme o prekrytom krídle. Dvere tak vizuálne pôsobia z exteriérovej strany ako jeden celok. Oproti tomu, klasická dverná výplň sa vkladá do hliníkového rámu dverí (vypĺňa ho) a neprekrýva ho, čo znamená, že hliníkový rám z exteriérovej strany je priznaný. Okrem iného je riešenie s výplňou prekrývajúcou krídlo bezpečnejšie a výrazne náročnejšie na prekonanie vlámaním v porovnaní s vloženou výplňou. Nasledovný obrázok je iba ilustračný a slúži na pochopenie vizuálneho rozdielu medzi dvernou výplňou a prekrytým krídlom.

Vchodové hliníkové dvere s dvernou výplňou alebo prekrytým krídlom na porovnanie.
TRADIČNÉ VCHODOVÉ DVERE

Rám a výplň dverného krídla tvoria od výroby homogénny celok, zárubňa a prah sa vyrábajú samostatne.

PROFILOVÝ DVERNÝ SYSTÉM

Zárubňa, prah a rám sa vyrábajú spolu a tvoria dverný systém, do ktorého sa vloží samostatne vyrobená dverná výplň alebo prekryté krídlo.

Profilový dverný systém a prekryté krídlo pre vchodové dvere
ČO SÚ DVERE A ČO JE DVERNÁ VÝPLŇ?

Za kompletné vchodové dvere sa považuje dverná výplň, ktorá je osadená v ráme. Rám môže byť napr. plastový (plastové dvere), drevený (drevené dvere) alebo hliníkový (hliníkové dvere). Čiže hliníkové dvere ako celok obsahujú dvernú výplň osadenú v hliníkovom ráme. Dverná výplň je to, čo vypĺňa rám. My v LUGLASS vyrábame sklo-hliníkové výplne Evolution a celosklenené výplne Vision Glass, ktoré inštalujeme do hliníkového rámu. To znamená, že v našej ponuke nájdete iba hliníkové vchodové dvere s výplňami Evolution alebo Vision Glass.

HLINÍKOVÉ DVERE EVOLUTION

Slovné spojenie hliníkové dvere Evolution znamená, že hovoríme o sklo-hliníkovej výplni Evolution osadenej do hliníkového rámu, ktorý spolu s výplňou tvorí kompletné vchodové dvere. Všetko o technických informáciách hliníkového rámu a výplne Evolution, vrátane grafických nákresov ich štruktúry a vysvetliviek sa dozviete v tomto článku.

GRAF PRESTUPU TEPLA V ZÁVISLOSTI OD HRÚBKY DVERNEJ VÝPLNE EVOLUTION
Graf prestupu tepla v závislosti od hrúbky sklo-hliníkovej dvernej výplne Evolution
HRÚBKA VÝPLNE EVOLUTION
SÚČINITEĽ PRESTUPU TEPLA U [W/(m²K)]
36mm0,86
40mm0,77
44mm0,69
48mm0,62
50mm0,60
54mm0,55
60mm0,49
64mm0,46
70mm0,41
74mm0,39
80mm0,36
84mm0,34
90mm0,32

Hliníkové rámy MB-70HI a MB-86SI
Štruktúra profilu.

MB-70HI
Pre dverné výplne Evolution s hrúbkou 36-48mm

VÝHODY HLINÍKOVÉHO RÁMU MB-70HI
 • Hliníkové dvere MB-70HI sa vďaka špeciálnym izolačným vložkám, tesneniu z dvojzložkového (pevného a bunkového) syntetického kaučuku EPDM a prerušenému tepelnému mostu vyznačujú vysokým stupňom tepelnej izolácie.
 • Hliníkové dvere vyrobené v tomto systéme sú vynikajúcim riešením aj pre energeticky úsporné stavby.
 • Vysoko kvalitné kovanie použite v hliníkových dverách spolu s trojbodovým hákovým zámkom zvyšuje bezpečnosť dverí.
 • Farbu hliníkových dverí je možné vybrať zo širokej palety RAL
 • Pevnosť profilov umožňuje výrobu rámu pre krídlo s nosnosťou až do 120kg
 • Prestup tepla hliníkového rámu pre krídlo je 1,0 W/(m²K)

MB-86SI
Pre dverné výplne Evolution s hrúbkou 50-61mm

VÝHODY HLINÍKOVÉHO RÁMU MB-86SI
 • Dobré tesniace vlastnosti vďaka využitiu špeciálnych tesnení z dvojzložkového syntetického kaučuku EPDM (tuhého aj bunečného), ktorý zaručuje odolnosť voči starnutiu počas dlhoročného používania a taktiež dobré tepelne izolačné vlastnosti.
 • Hliníkové dvere MB-86SI majú vylepšené tepelne izolačné vlastnosti vďaka využitiu dodatkovej komory.
 • Široká farebná škála v štandardnom prevedení, ktorá umožní uspokojiť potreby aj tých najnáročnejších klientov.
 • Vysoká pevnosť profilov umožňuje výrobu rámu pre krídlo s nosnosťou až do 200kg!
 • Prestup tepla hliníkového rámu pre krídlo je 0,9 W/(m²K)

Ako správne vyplniť formulár so žiadosťou o cenovú ponuku?
Extra produkty a služby.

AKÝ JE CELÝ POSTUP OD OBJEDNÁVKY PO MONTÁŽ?

Postup je veľmi jednoduchý. Vyberiete si vzor a typ my vám spravíme cenovú ponuku na mieru spolu s grafickým návrhom. Následne po odsúhlasení cenovej ponuky a zaplatení zálohy 50% vám prídeme dvere zamerať a objednávku zadáme do výroby. Dohodneme sa na termíne montáže a nové dvere vám osobne dovezieme. Dopravu ponúkame zadarmo a montáže realizujeme po celom Slovensku.

AKO SPRÁVNE VYPLNIŤ ŽIADOSŤ O CENOVÚ PONUKU NA MIERU PRE VCHODOVÉ DVERE?

Z dôvodu komplexného naceňovania hliníkových dverí vám musíme vypracovať cenovú ponuku na mieru. Aby sme dvere správne nacenili, musíme poznať veľkosť vášho stavebného otvoru, ako aj ďalšie parametre, ktoré sú súčasťou formuláru. Po kliknutí na otázniky vo formulári sa zobrazia bubliny s informačným textom ku jednotlivým položkám. Ak aj napriek tomu máte akékoľvek otázky, napíšte nám cez kontaktný formulár.

CHCEM SI VYBRAŤ FARBU PRE HLINÍKOVÉ DVERE S VÝPLŇOU EVOLUTION

Farbu sklo-hliníkovej výplne Evolution je možné zmeniť na akýkoľvek farebný odtieň z palety RAL podľa želania zákazníka. Taktiež umožňujeme zvoliť si perleťové prevedenie farby alebo pridanie strieborných, zlatých alebo dúhových trblietok (glittrov) do vybranej farby RAL. Viac vám prezradí samostatný článok o perleti a trblietkach.

CHCEM SI OBJEDNAŤ HLINÍKOVÉ DVERE SO SVETLÍKOM

Bez problémov. V objednávkovom formulári zaškrtnite, že máte záujem o svetlík a my vás následne kontaktujeme ohľadom ceny, možností a grafického návrhu. Zaškrtnutím tohto políčka sa nezaväzujete k objednávke svetlíka. Znamená to len, že ste prejavili záujem dozvedieť sa viac a všetko ostatné je len na našej vzájomnej dohode. Alebo nám napíšte cez kontaktný formulár.

CHCEM PROFESIONÁLNU MONTÁŽ

Máte záujem o profesionálnu montáž produktu podľa technických noriem STN? Zaškrtnite políčko s názvom montáž v objednávkovom formulári a my vás budeme kontaktovať. Cena, podmienky a náročnosť montáže sú predmetom dohody po objednaní tovaru. Zaškrtnutím tohto políčka sa nezaväzujete k objednávke montáže. Kontaktujeme vás a na všetkom sa dohodneme.

Obchodné podmienky

DVERE DO 5 TÝŽDŇOV A 5 ROČNÁ ZÁRUKA

Všetky hliníkové dvere sú produkty vyrábané presne na mieru pre každého zákazníka. Dodacia lehota je 5 týždňov a záruka na tento tovar je v prípade montáže až 5 rokov.

DOPRAVA ZDARMA!

Tovar vám vieme doručiť buď kuriérskou službou zadarmo v rámci celého Slovenska alebo si ho môžete vyzdvihnúť osobne v našom showroome BENEDOOR v Považskej Bystrici. Pri realizácii aj s montážou vám kompletné dvere dovezieme osobne.

JEDNODUCHÁ A BEZPEČNÁ PLATBA

Za tovar môžete zaplatiť bankovým prevodom alebo v hotovosti pri odbere.

Navštívte nás v Považskej Bystrici!

BENEDOOR
Centrum 1746/265
Považská Bystrica 017 01
Obchodné centrum BREL

Otváracie hodiny
Po-Pi 9:00-17:00 ; So: 9:00-12:00

Showroom Benedoor. Vchodové a interiérové dvere, podlahy a zásteny.
NAŠA MATERSKÁ FIRMA

Značku LUGLASS vlastní firma KN, s.r.o., ktorá určuje trend na trhu v oblasti dverných výplní, podkladových profilov a produktov zo skla.