Ekologické dvere

Ekologické hliníkové vchodové dvere: Všetko na jednom mieste

Vchodové hliníkové dvere sú vyrobené z kvalitných materiálov s detailným spracovaním a so zmyslom pre eleganciu. Hliníkové profily s prerušeným tepelným mostom a vysokou odolnosťou ochránia váš dom pred neželanými návštevníkmi alebo zlým počasím.

Dverná výplň z bezpečnostného skla tvorí exkluzívnu sériu originálnych vchodových dverí, pri ktorej sa sklo s farebne podstrieknutou alebo digitálne tlačenou grafikou, prípadne pieskovaním vkladá do hliníkového rámu. Je to nadčasový ekologický produkt s perfektnými tepelno-izolačnými vlastnosťami pri použití trojskla.

10 dôvodov prečo ste si vybrali správne

  1. Pevné a odolné hliníkové dvere Aluprof MB-70HI alebo MB-86SI s bezpečnostným 3 alebo 5 bodovým hákovým zámkom.
  2. Vysoko kvalitné kovanie, bezúdržbové pánty a konštrukcia rámu s nosnosťou až do 120kg, resp. 200kg.
  3. Bezpečnostné sklá z interiéru aj exteriéru. Plnené argónom pre dodatočné zlepšenie tepelno-izolačných vlastností.
  4. Ideálne pre nízkoenergetické domy a južne orientované fasády pri použití s izolačným trojsklom.
  5. Minimálna tepelná rozťažnosť a výborná rozmerová stabilita vďaka sklu. Nulová náročnosť na údržbu.
  6. Hliník má omnoho vyššiu mieru bezpečnosti, odolnosti a tiež dlhšiu životnosť ako plast alebo drevo.
  7. Hliník sa nedeformuje, nepraská, nebledne na slnku a nehrdzavie. Je UV odolný a nevyžaduje si údržbu.
  8. Hliník vďaka svojej povrchovej úprave odráža slnečné žiarenie a znižuje teplo absorbované rámom počas horúcich dní.
  9. Hliník je ohňuvzdorný do 660°C a pri horení neuvoľňuje žiadne toxické výpary.
  10. Hliník je 100% recyklovateňý a dverná výplň je 96% recyklovateľná. Ekologický produkt s nízkou uhlíkovou stopou.

Prečítajte si prečo je hliník ideálny na výrobu vchodových dverí alebo 5 dôvodov, prečo nekupovať lacné dvere.

Hliníkový profil vchodových dverí
MB-70HI alebo MB-86SI

Na stiahnutie – Vyhlásenie o parametroch (PDF)

Hliníkové profily dodávame v dvoch typoch: MB-70HI a MB-86SI.

Aluprof MB-70HI: Vhodné pre vchodové dvere štandardných rozmerov v nenáročných poveternostných podmienkach a bez svetlíkov. Tento profil dodávame iba vo farbách RAL 7016 (antracit) a RAL 9016 (biela). Pevnosť profilu umožňuje výrobu rámu pre krídlo s nosnosťou až do 120kg. Prestup tepla hliníkového rámu pre krídlo je 1,0 W/(m²K).

Aluprof MB-86SI: Vhodné pre vchodové dvere štandardných aj neštandardných rozmerov, so svetlíkmi alebo bez a to aj vo veľmi náročných poveternostných podmienkach. Tento profil dodávame vo všetkých farbách RAL. Profil má výborné tesniace vlastnosti vďaka využitiu tesnení z dvojzložkového syntetického kaučuku, ktorý zaručuje odolnosť voči starnutiu počas dlhoročného používania. MB-86SI má vylepšené tepelno-izolačné vlastnosti vďaka využitiu dodatkovej komory. Vysoká pevnosť profilu umožňuje výrobu rámu pre krídlo s nosnosťou až do 200kg. Prestup tepla hliníkového rámu pre krídlo je 0,9 W/(m²K).

Hliníkový profil vchodových dverí s výplňou zo skla

Prekryté krídlo (predsadená dverná výplň)
Estetické a bezpečnostné riešenie

Miera bezpečnosti sa dá zvýšiť prekrytím dverného krídla (predsadením dvernej výplne) – vtedy hliníková dverná výplň prekrýva celé krídlo dverí. Dvere tak tvoria jeden celok. Je to riešenie, ktoré je v porovnaní so štandardnou dvernou výplňou výrazne náročnejšie na prekonanie vlámaním.

Štandardná dverná výplň sa vkladá do hliníkového rámu dverí (vypĺňa ho) a neprekrýva ho, čo znamená, že hliníkový rám je, z exteriérovej strany, priznaný. Nasledovné obrázky sú ilustračné. Slúžia na pochopenie vizuálneho rozdielu medzi dvernou výplňou a prekrytým krídlom:

Prekryté sklo alebo prekryté krídlo s výplňou zo skla

Dverná výplň do hliníkového profilu
Pieskované sklo – dvojsklo / trojsklo

Na stiahnutie – Vyhlásenie o parametroch (PDF)

Pieskovanie je proces, pri ktorom je sklo vystavené prúdu vzduchu s drobnými časticami kremičitého piesku pod tlakom. Vtedy sa sklo stáva nepriehľadným a získava “mliečny” nádych. Pieskované sklo vyrábame v dvoch typoch: dvojsklo a trojsklo.

Dvojsklo: Izlolačné dvojsklo sa dnes prevažne používa už len v starších domoch alebo nebytových či skladových priestoroch. Výhodou dvojskla je nízka cena a nevýhodou sú vyššie tepelné straty (prestup tepla U=1,1).

Trojsklo: Izolačné trojsklo sa používa hlavne pri rekonštrukciách, novostavbách, energeticky úsporných alebo pasívnych domoch. Pri trojskle získate vyššiu tepelno-izolačnú schopnosť (prestup tepla U=0,6), minimálne rosenie, lepšiu zvukovú izoláciu a vyššiu bezpečnosť.

Pri oboch typoch používame bezpečnostné sklá z interiéru aj exteriéru a medzisklenné priestory sú navyše plnené argónom pre zlepšenie izolačných vlastností sklenenej výplne.

Pieskované dvojsklo alebo pieskované trojsklo ako výplň pre hliníkové vchodové dvere do domu

Dverná výplň do hliníkového profilu
Grafické sklo – dvojsklo / trojsklo

Na stiahnutie – Vyhlásenie o parametroch (PDF)

Digitálna tlač umožňuje aplikáciu aj zložitých grafických vzorov alebo fotiek vo vysokej kvalite priamo na sklo, čo otvára nekonečné možnosti fantázii a kreativite. Na graficky menej náročné vzory používame farebný nástrek. Grafické sklo vyrábame v dvoch typoch: dvojsklo a trojsklo.

Dvojsklo: Izlolačné dvojsklo sa dnes prevažne používa už len v starších domoch alebo nebytových či skladových priestoroch. Výhodou dvojskla je nízka cena a nevýhodou sú vyššie tepelné straty (prestup tepla U=1,1). Z exteriérovej strany je použité bezpečnostné sklo a z interiérovej strany je odolné kalené sklo.

Trojsklo: Izolačné trojsklo sa používa hlavne pri rekonštrukciách, novostavbách, energeticky úsporných alebo pasívnych domoch. Pri trojskle získate vyššiu tepelno-izolačnú schopnosť (prestup tepla U=0,6), minimálne rosenie, lepšiu zvukovú izoláciu a vyššiu bezpečnosť. Z exteriéru aj interiéru sú použité bezpečnostné sklá a v strede je odolné kalené sklo.

Pri oboch typoch sú medzisklenné priestory navyše plnené argónom pre zlepšenie izolačných vlastností sklenenej výplne.

Grafické dvojsklo alebo grafické trojsklo ako výplň pre hliníkové vchodové dvere do domu

Dverná výplň do hliníkového profilu
Sklo s antikorom – trojsklo

Na stiahnutie – Vyhlásenie o parametroch (PDF)

Antikor (nerez) je integrovaný na stredovom skle a je tak chránený pred vonkajšími vplyvmi. Neusádza sa tam špina ani mastnota a bude vždy vyzerať ako nový. Pri niektorých modeloch je antikor kombinovaný aj s pieskovaním. Sklo s antikorom vyrábame iba ako trojsklo.

Trojsklo: Izolačné trojsklo sa používa hlavne pri rekonštrukciách, novostavbách, energeticky úsporných alebo pasívnych domoch. Pri trojskle získate vyššiu tepelno-izolačnú schopnosť (prestup tepla U=0,6), minimálne rosenie, lepšiu zvukovú izoláciu a vyššiu bezpečnosť. Z exteriéru aj interiéru sú použité bezpečnostné sklá. Medzisklenné priestory navyše plnené argónom pre zlepšenie izolačných vlastností sklenenej výplne.

Štrúktúra sklenenej dvernej výplne s integrovaným antikorom a pieskovaním alebo grafickou úpravou pre hliníkové vchodové dvere do domu

Dverná výplň do hliníkového profilu
Sklo bez vzoru – trojsklo

Na stiahnutie – Vyhlásenie o parametroch (PDF)

Možnosť výberu medzi čírym, mliečnym alebo reflexným (zrkadlovým) sklom. Sklo bez vzoru vyrábame iba ako trojsklo.

Trojsklo: Izolačné trojsklo sa používa hlavne pri rekonštrukciách, novostavbách, energeticky úsporných alebo pasívnych domoch. Pri trojskle získate vyššiu tepelno-izolačnú schopnosť (prestup tepla U=0,6), minimálne rosenie, lepšiu zvukovú izoláciu a vyššiu bezpečnosť. Z exteriéru aj interiéru sú použité bezpečnostné sklá. Medzisklenné priestory navyše plnené argónom pre zlepšenie izolačných vlastností sklenenej výplne.

Hliníkové vchodové dvere s výplňou z číreho izolačného trojskla

Hliníkové vchodové dvere s výplňou z matného mliečneho izolačného trojskla

Hliníkové vchodové dvere s výplňou zo zrkadlového bronzového izolačného trojskla

Ponuka ekologických vchodových dverí

Ponúkame zameranie stavebného otvoru a osadenie hliníkových vchodových dverí na PUR penu alebo paropásky (tzv. teplá montáž). Realizujeme aj demontáž starých dverí, ich odvoz a likvidáciu odpadu. Ak je montáž realizovaná našou firmou, dostanete záruku 5 rokov na hliníkové dvere, dvernú výplň a montáž. Bez montáže je záruka 2 roky. Montáže realizujeme po celom Slovensku. Dopravu, technické poradenstvo a grafické vizualizácie ponúkame zadarmo.

Drevené, plastové alebo hliníkové – neviete sa rozhodnúť, aké dvere kúpiť?
Spísali sme sprievodcu výberom vchodových dverí.